Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Apple M1 — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та покоління. Ultra 7 268V, випущений у вересні 2024 року, пропонує сучасні технології Intel, тоді як Apple M1, що дебютував у 2020 році, став революцією у світі ARM-процесорів. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю та інтегрованою графікою, щоб визначити, який з них краще підходить для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Apple M1 за більшістю бенчмарків: Cinebench R23 (одноядерний 1912 проти 1514) та Geekbench 6 (одноядерний 2905 проти 2383). Він також демонструє вищу швидкість у фотообробці, рендерингу PDF та трасуванні променів. Однак Apple M1 має кращі показники в Passmark (багатоядерний 14155 проти 11360 у Geekbench), що може свідчити про його перевагу в певних багатопотокових завданнях. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ultra 7 268V пропонує суттєво кращу інтегровану графіку (75 проти 29).

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V значно швидший за Apple M1 (Geekbench 6: 2905 проти 2383, Cinebench R23: 1912 проти 1514).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має оцінку 75 балів проти 29 у M1, що робить його кращим для графічних завдань та легких ігор.
  • Багатопотокова продуктивність: У Geekbench 6 Ultra 7 268V набирає 11360 балів, тоді як M1 — 8765, але в Passmark M1 показує 14155, що вказує на залежність від тесту.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, а Apple M1 — у листопаді 2020 року, що пояснює технологічну перевагу новішого процесора.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів, що свідчить про високу енергоефективність обох моделей.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 7800

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8765

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 14 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M1 GPU
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,6 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 33.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 141M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 169.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1375 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3688
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14155

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Apple M1?

Intel Core Ultra 7 268V має значно кращу інтегровану графіку (75 проти 29 балів), тому він краще підходить для ігор та графічних завдань.

Чи варто купувати Apple M1 у 2024 році замість Intel Core Ultra 7 268V?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність та сучасні технології, Intel Core Ultra 7 268V є кращим вибором. Apple M1 все ще актуальний для базових завдань, але поступається за більшістю показників.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за цим параметром.

У яких завданнях Apple M1 може бути кращим за Intel Core Ultra 7 268V?

Apple M1 може показувати кращі результати в деяких багатопотокових тестах, таких як Passmark (14155 балів), що може бути корисним для певних професійних додатків.

Який процесор вибрати для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 268V швидше обробляє фото (114 зображень/с проти 79,9) та рендеринг PDF (303,9 Mpixels/с проти 241,1), тому він краще підходить для мультимедійних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.