Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Apple M1 Ultra — два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у березні 2022-го. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва чипи демонструють високу енергоефективність (100 балів). Однак їхні сильні сторони суттєво відрізняються: Intel лідирує в однопотокових завданнях, а Apple — у багатопотокових. Розберімося, який процесор краще впорається з вашими задачами.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотоковій продуктивності (76 балів проти 62) та інтегрованій графіці (75 проти 53), що робить його кращим вибором для ігор і швидких обчислень. Apple M1 Ultra, своєю чергою, значно потужніший у багатопотокових сценаріях (43 бали проти 25) — він удвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (23841 проти 11081) і в 2,5 рази швидший у Passmark багатоядерному (41175 проти ~11000). Якщо вам потрібен процесор для відеомонтажу, компіляції коду або рендерингу — обирайте M1 Ultra. Для ігор, офісних завдань і роботи з фото — Intel Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V набирає 76 балів, а Apple M1 Ultra — 62 бали. У Geekbench 6 одноядерному Intel має 2905 проти 2436 у M1 Ultra.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Ultra значно потужніший — 43 бали проти 25. У Cinebench R23 багатоядерному M1 Ultra набирає 23841, а Intel — лише 11081.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 268V отримує 75 балів, Apple M1 Ultra — 53 бали. Це означає кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M1 Ultra використовує архітектуру ARM, яка часто забезпечує кращу автономність у Mac.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, а Apple M1 Ultra — у березні 2022 року. Intel — новіший чип з актуальними технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 23841

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 114 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 18530

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 268V APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 70 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 1024 8192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 21,2 терафлопс
TMUs Немає даних 512
ROPs Немає даних 256
Обчислювальні блоки Немає даних 1024
TGP Немає даних 120 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 130.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 541M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 67.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 25 GBytes/sec
Data compression Немає даних 559.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 5533 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3868
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 41175

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Apple M1 Ultra?

Intel Core Ultra 7 268V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (76 балів) та інтегрованій графіці (75 балів). Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, Apple M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (43 бали) і швидкості компіляції коду (189 Klines/sec). Він удвічі швидший за Intel у багатоядерних завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність. Однак Apple M1 Ultra на архітектурі ARM часто забезпечує кращу автономність у Mac порівняно з Intel у Windows-пристроях.

Який процесор вигідніше купити в 2025 році?

Якщо вам потрібен процесор для роботи з графікою, ігор або офісних завдань — обирайте Intel Core Ultra 7 268V. Для професійного рендерингу, компіляції та багатозадачності — Apple M1 Ultra.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 268V та Apple M1 Ultra?

Так, хоча це процесори з різною архітектурою (x86 vs ARM), вони обидва призначені для високопродуктивних систем. Порівняння допомагає визначити, який чип краще впорається з конкретними завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.