Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Apple M2 Max (2023) — два потужні процесори, які конкурують у сегменті високопродуктивних ноутбуків. Перший представляє нове покоління Intel з акцентом на однопотокову швидкодію та інтегровану графіку, другий — флагман Apple із перевагою в багатопотокових завданнях. Порівняємо їхні характеристики, бенчмарки та енергоефективність, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2905 проти 2695) та має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 vs 40), що робить його кращим для ігор та повсякденних завдань. Однак Apple M2 Max значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 14767 vs 11081) і швидше обробляє файли, компіляцію та рендеринг. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійних додатках — обирайте M2 Max, якщо важливі енергоефективність та однопотокова швидкість — Intel Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V має вищі показники в Geekbench 6 (2905 проти 2695) та Cinebench R23 (1912 проти 1625), що забезпечує швидшу роботу в більшості щоденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Max значно випереджає в Cinebench R23 (14767 проти 11081) та Geekbench 6 (14891 проти 11360), що робить його кращим для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 268V отримав вищий рейтинг (75 проти 40), що свідчить про кращу графічну продуктивність для ігор та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг (100), але Intel вийшов на рік пізніше, що може означати тонші оптимізації енергоспоживання.
  • Дата виходу та платформа: Intel Core Ultra 7 268V (вересень 2024) — новіший, призначений для ПК на x86, тоді як Apple M2 Max (січень 2023) працює виключно в екосистемі Mac на ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 14767

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 114 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 14891

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M2
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 50 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1024 4864
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 13,6 терафлопс
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 58 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 361M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 337.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3827 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4143
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26633

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Apple M2 Max?

Intel Core Ultra 7 268V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 40) і кращу однопотокову продуктивність, що робить його більш придатним для ігор на ПК. Однак Apple M2 Max може бути кращим у нативних іграх для macOS, але загальна ігрова екосистема Windows ширша.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 268V для роботи з відео?

Для відеомонтажу та рендерингу Apple M2 Max значно потужніший завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 14767 проти 11081). Intel Ultra 7 268V підійде для легших завдань, але для професійної роботи краще обрати M2 Max.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100). Intel Core Ultra 7 268V новіший (2024 рік), що може забезпечувати кращу оптимізацію енергоспоживання, але на практиці різниця мінімальна.

Який процесор краще підходить для ноутбука?

Intel Core Ultra 7 268V — чудовий вибір для ультрабуків на Windows завдяки балансу продуктивності та енергоефективності. Apple M2 Max — ідеальний для MacBook Pro, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність у професійних додатках.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 268V і Apple M2 Max за ціною?

Оскільки ціни не вказані, точне порівняння неможливе. Однак Intel Ultra 7 268V зазвичай встановлюється в ноутбуки середнього та високого цінового сегмента, а Apple M2 Max — у найдорожчі моделі MacBook Pro, тому M2 Max, ймовірно, дорожчий.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.