Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Apple M2 Pro (2023) — це два потужні процесори, орієнтовані на різні платформи. Перший представляє нове покоління Intel з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — флагманський чип Apple для професійних завдань. Попри однакову високу оцінку енергоефективності, вони суттєво відрізняються за архітектурою та сценаріями використання. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, кеші та багатопотоковій продуктивності.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1912 проти 1589) та має кращу інтегровану графіку, що робить його гарним вибором для повсякденних завдань і легких ігор. Apple M2 Pro, навпаки, значно потужніший у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 13876 проти 11081) та компіляції коду, що ідеально для відеомонтажу, програмування та роботи з великими обсягами даних. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійних додатках — обирайте M2 Pro, якщо важливіша одноядерна швидкість та свіжіша архітектура — Intel Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Apple M2 Pro в Cinebench R23 (1912 проти 1589) та Geekbench 6 (2905 проти 2666).
  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Pro демонструє кращі результати: Cinebench R23 (13876 проти 11081) та Geekbench 6 (14489 проти 11360).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний рейтинг (100), що свідчить про низьке енергоспоживання відносно продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 268V отримує 75 балів проти 39 у M2 Pro, що вказує на кращу графічну підсистему для ігор та медіа.
  • Професійні завдання: Apple M2 Pro значно швидший у компіляції Clang (125.3 Klines/sec проти 71.8) та стисненні файлів (1630 MB/sec проти 1060).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 13876

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 14489

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M2
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1024 2432
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 6,8 терафлопс
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 359M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 338 MBytes/sec
Physics Немає даних 3624 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4106
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26571

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Apple M2 Pro?

Intel Core Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 39), тому забезпечує вищу продуктивність в іграх без дискретної відеокарти.

Чи підходить Apple M2 Pro для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 13876) та швидкості обробки зображень (126.3 images/sec) M2 Pro чудово справляється з відеомонтажем.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), тому споживають мало енергії відносно продуктивності. Вибір залежить від платформи.

Що обрати для програмування: Intel Ultra 7 268V чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro значно швидший у компіляції коду (125.3 Klines/sec проти 71.8), тому краще підходить для розробки ПЗ.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Apple M2 Pro — у січні 2023 року. Intel є свіжішим рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.