Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Apple M3 Max — два потужних процесори, які представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у жовтні 2023-го. Обидва мають відмінну енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core Ultra 7 268V у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 24020 проти 11081) та швидкості роботи з файлами (2190 MB/s проти 1060 MB/s). Однак Intel пропонує кращу інтегровану графіку (75 балів проти 55) і вищу однопотокову продуктивність у деяких сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та рендеринг — обирайте M3 Max. Для легких ноутбуків з акцентом на графіку — Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Apple M3 Max має вдвічі вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (24020 проти 11081).
  • Intel Core Ultra 7 268V отримав вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 55), що робить його кращим для легких ігор.
  • M3 Max значно швидше стискає файли (2190 MB/s проти 1060 MB/s) та компілює код (198.5 Klines/s проти 71.8 Klines/s).
  • Однопотокова продуктивність Geekbench 6 вища у M3 Max (3227 проти 2905), але різниця не така значна.
  • Intel Ultra 7 268V вийшов пізніше (вересень 2024) і має вищу енергоефективність за шкалою оцінок (100 балів у обох, але з різною архітектурою).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 24020

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 114 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 21167

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M3
Номер моделі 268V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 56 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1024 5120
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 16,4 терафлопс
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 60 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 91.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 131.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 575M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 61.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 531.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 4271 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4783
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 40959

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для рендерингу та відеомонтажу?

Apple M3 Max значно потужніший у багатопотокових завданнях: його показники Cinebench R23 та Geekbench 6 майже вдвічі вищі, ніж у Intel Ultra 7 268V.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для ігор?

Так, завдяки кращій інтегрованій графіці (75 балів) він забезпечує вищу продуктивність у легких іграх порівняно з M3 Max (55 балів).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі, що може забезпечити кращу автономність у компактних пристроях.

Чи варто вибирати Intel Ultra 7 268V замість M3 Max для роботи з текстом та офісними завданнями?

Так, для базових завдань обидва процесори надлишкові, але Intel Ultra 7 268V може бути дешевшим у складі ноутбуків на Windows.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M3 Max трохи випереджає Intel Ultra 7 268V за одноядерними тестами (Geekbench 6: 3227 проти 2905), але різниця не критична для повсякденної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.