Intel Core Ultra 7 268V vs Apple M4 (10-Core)
Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарківIntel Core Ultra 7 268V та Apple M4 (10-Core) — два потужні процесори, що вийшли у 2024 році та призначені для різних платформ. Перший створений для ноутбуків на Windows, другий — для Mac комп'ютерів. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за можливостями інтегрованої графіки. Розберімося, який процесор краще відповідає вашим завданням.
Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core Ultra 7 268V за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на 22-32%, багатопотокова — на 9-33% залежно від бенчмарку. M4 також швидше працює з компресією файлів, компіляцією коду та рендерингом. Водночас Intel Ultra 7 268V має кращу оцінку інтегрованої графіки (75 проти 40), що може бути важливим для ігор без дискретної відеокарти. Обидва чипи отримали 100 балів за енергоефективність, тому вибір залежить від платформи та пріоритетів: Mac vs Windows, максимальна обчислювальна потужність vs краща вбудована графіка.
Основні відмінності
- Однопотокова продуктивність: Apple M4 набирає 3849 балів у Geekbench 6 (одноядерний) проти 2905 у Intel Ultra 7 268V, що на 32% більше.
- Багатопотокова продуктивність: M4 лідирує в Cinebench R23 (багатоядерний) з результатом 12124 проти 11081 у Intel, а в Geekbench 6 — 15100 проти 11360.
- Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 268V має вищу оцінку (75 проти 40), що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти.
- Швидкість компресії та компіляції: M4 обробляє файли зі швидкістю 1500 MB/sec (Intel — 1060 MB/sec) і компілює 118.3 Klines/sec (Intel — 71.8 Klines/sec).
- Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, тому вони однаково економні, але M4 має вищу продуктивність на ват.
Cinebench R23
| Cinebench R23 (одноядерний) | 1912 | 2102 |
| Cinebench R23 (багатоядерний) | 11081 | 12124 |
GeekBench v6
| File compression | 1060 MB/sec | 1500 MB/sec |
| Clang compilation | 71.8 Klines/sec | 118.3 Klines/sec |
| HTML 5 Browser | 285.3 pages/sec | 335.8 pages/sec |
| PDF Renderer | 303.9 Mpixels/sec | 396.3 Mpixels/sec |
| Text processing | 317.7 pages/sec | 357.1 pages/sec |
| Background blur | 52.8 images/sec | 72.2 images/sec |
| Photo processing | 114 images/sec | 141.5 images/sec |
| Ray tracing | 14.5 Mpixels/sec | 17.8 Mpixels/sec |
| Geekbench 6 (одноядерний) | 2905 | 3849 |
| Geekbench 6 (багатоядерний) | 11360 | 15100 |
Загальна інформація
| Виробник | Intel | Apple |
| Дата виходу | 4 вересня 2024 | 7 травня 2024 |
| Тип | Для ноутбука | Для ноутбука |
| Архітектура набору команд | x86-64 | ARMv9 |
| Кодове ім'я | Lunar Lake | Apple M4 |
| Номер моделі | 268V | Немає даних |
| Інтегрована графіка | Arc Graphics 140V | Apple M4 GPU (10-core) |
Процесор
| Продуктивні ядра | ||
|---|---|---|
| Ядер | 4 | 4 |
| Потоковий | 4 | 4 |
| Частота | 2.2 ГГц | 4,41 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 5 ГГц | Немає даних |
| Енергоефективні ядра | ||
| Ядер | 4 | 6 |
| Потоковий | 4 | 6 |
| Частота | 2.2 ГГц | 2,59 ГГц |
| Макс. частота в Turbo Boost | 3.7 ГГц | Немає даних |
| Загальне | ||
| Кількість ядер | 8 | 10 |
| Кількість потоків | 8 | 10 |
| Частота шини | 100 МГц | Немає даних |
| Множник | 22x | 44x |
| Кеш 1-го рівня | 192КБ (на ядро) | 192КБ (на ядро) |
| Кеш 2-го рівня | 2560КБ (на ядро) | 16 МБ (загальний) |
| Кеш 3-го рівня | 12 МБ (загальний) | Немає даних |
| Розблокований множник | Немає | Немає |
Пакет
| Техпроцес | 3 нанометри | 3 нанометри |
| Енергоспоживання (TDP) | 17-37 Вт | 22 Вт |
| Сокет | FCBGA-2833 | Apple M-Socket |
| Критична температура | 100°C | 100°C |
| Кількість транзисторів | Немає даних | 28 млрд |
iGPU
| Інтегрована графіка | Intel Arc Graphics 140V | Apple M4 GPU (10-core) |
| Частота GPU | 600 МГц | 500 МГц |
| Boost частота GPU | 2000 МГц | 1800 МГц |
| Шейдерні блоки | 1024 | 1280 |
| IGPU FLOPS | 4,1 терафлопс | 4,6 терафлопс |
| TMUs | Немає даних | 80 |
| ROPs | Немає даних | 40 |
| Обчислювальні блоки | Немає даних | 160 |
| TGP | Немає даних | 18 Вт |
Підтримка пам'яті
| Тип пам'яті | - LPDDR5X-8533 | - LPDDR5X-7500 |
| Макс. розмір | 32 ГБ | 32 ГБ |
| Кількість каналів | 2 | 4 |
| Підтримка ECC | Немає | Немає |
| Макс. пропускна здатність | Немає даних | 120 ГБ/с |
Інше
| Офіційний сайт | Сайт Intel Core Ultra 7 268V | Немає даних |
| Версія PCI Express | 5.0 | Немає даних |
| Макс. ліній PCI Express | 8 | Немає даних |
PassMark
| Integer math | Немає даних | 72.1 GOps/sec |
| Floating point math | Немає даних | 50.7 GOps/sec |
| Find prime numbers | Немає даних | 251M Primes/sec |
| Random string sorting | Немає даних | 35.4M Strings/sec |
| Data encryption | Немає даних | 15.4 GBytes/sec |
| Data compression | Немає даних | 274.9 MBytes/sec |
| Physics | Немає даних | 2648 Frames/sec |
| Extended instructions | Немає даних | 13.8B Matrices/sec |
| Passmark CPU (одноядерний) | Немає даних | 4471 |
| Passmark CPU (багатоядерний) | Немає даних | 25080 |