Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i3 10100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V і Intel Core i3 10100 — це два процесори різних поколінь, що належать до різних лінійок. Перший — сучасний чип 2024 року з архітектурою Lunar Lake, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку. Другий — перевірений часом бюджетний процесор 2020 року на архітектурі Comet Lake, який досі популярний у недорогих ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Core i3 10100 за однопотоковою продуктивністю (на ~76% у Geekbench 6) та багатопотоковою (на ~143% у Cinebench R23). Він також має набагато кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Core i3 10100, у свою чергу, може бути доступнішим варіантом для простих офісних завдань або бюджетних збірок. Якщо вам потрібен потужний, енергоефективний процесор для роботи, творчості чи ігор без дискретної відеокарти — обирайте Core Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 7 268V має значно вищі результати в одноядерних та багатоядерних тестах (Cinebench R23: 1912 vs 1141 одноядерний, 11081 vs 5612 багатоядерний).
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 7 268V оснащений сучасною графікою, яка в рази потужніша (75 балів проти 21), що дозволяє запускати ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий високий бал (100), але Core Ultra 7 268V досягає кращої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Core Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Core i3 10100 — у травні 2020 року. Новіший чип підтримує сучасні технології та інтерфейси.
  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 268V має майже вдвічі вищий бал (25 vs 11), що робить його кращим для ресурсомістких завдань, як-от рендеринг або компіляція.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1141
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 5612

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 304.7 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 32.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 116.4 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 156.4 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 110.6 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 27.3 images/sec
Photo processing 114 images/sec 45.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 6.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1475
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 4669

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 268V i3-10100
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,42 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i3 10100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 28.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 18 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 23M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 128.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 529 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2615
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8654

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечить комфортний FPS у сучасних іграх на низьких-середніх налаштуваннях, тоді як Core i3 10100 потребує дискретної відеокарти.

Який процесор обрати для роботи з відео та фото?

Core Ultra 7 268V краще справляється з рендерингом, компіляцією та обробкою зображень (наприклад, 114 images/sec vs 45.5 images/sec). Він значно швидший у багатопотокових завданнях.

Чи варто купувати Core i3 10100 у 2025 році?

Тільки для дуже бюджетного офісного ПК або якщо є обмеження в бюджеті. Для сучасних завдань Core Ultra 7 268V пропонує набагато кращу продуктивність та енергоефективність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий бал енергоефективності (100), але Core Ultra 7 268V досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних систем.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 21). Він підтримує сучасні API та може використовуватися для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.