Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i3 10110U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i3 10110U — це два процесори різних поколінь, що належать до різних сегментів. Ultra 7 268V вийшов у 2024 році та орієнтований на продуктивні ультрабуки, тоді як i3 10110U (2019 рік) був популярним рішенням для бюджетних ноутбуків. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Intel Core i3 10110U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі, багатопотокова — більш ніж у 4 рази, а інтегрована графіка — майже в 4 рази потужніша. Ultra 7 також має вищу енергоефективність (однаковий бал 100), що робить його ідеальним для сучасних завдань — від роботи з графікою до ігор. i3 10110U залишається актуальним лише для базових офісних завдань.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V набирає 76 балів проти 37 у i3 10110U, що забезпечує помітно швидшу роботу в додатках, чутливих до частоти.
  • Багатопотокова продуктивність: різниця колосальна — 25 балів у Ultra 7 проти 5 у i3 10110U, що підтверджується тестами Cinebench R23 (11081 проти 2374).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має 75 балів проти 19 у i3, що дозволяє комфортно грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях та працювати з відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Ultra 7 досягає цього за значно вищої продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Дата виходу та технології: Ultra 7 268V (вересень 2024) підтримує нові стандарти пам'яті та інтерфейсів, тоді як i3 10110U (серпень 2019) базується на застарілій архітектурі Comet Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1034
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 2374

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 163 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 45.1 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 66.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 119 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 12.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 26.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1240
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 2266

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 268V i3-10110U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 2
Кількість потоків 8 4
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 22x 21x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1000 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,38 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i3 10110U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 12.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 7.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 14M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 6.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 1.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 51 MBytes/sec
Physics Немає даних 300 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 3.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2192
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 3895

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 19) та вищій однопотоковій продуктивності. Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i3 10110U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з i3 10110U у 2025 році?

Ні, i3 10110U вже застарів. Його продуктивності вистачить лише для веб-серфінгу, тексту та простих офісних завдань. Для більш вимогливої роботи або ігор краще обрати сучасний процесор, як-от Ultra 7 268V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 7 268V досягає цього за значно вищої продуктивності. Це означає, що він виконує більше роботи на одиницю енергії, що є кращим показником.

На скільки Ultra 7 268V швидший у багатозадачності?

У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 268V (11081) майже в 4,7 раза вищий, ніж у i3 10110U (2374). Це робить його набагато ефективнішим для рендерингу, компіляції та інших багатопотокових завдань.

Чи підходить i3 10110U для роботи з фото та відео?

Лише для базових операцій. У тесті обробки фото i3 10110U обробляє 26,7 зображень/сек, тоді як Ultra 7 268V — 114 зображень/сек. Для серйозної роботи з графікою i3 недостатній.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.