Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 10310U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i5 10310U (2020) — це два мобільні процесори різних поколінь. Ultra 7 268V пропонує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також потужнішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно перевершує Intel Core i5 10310U за всіма ключовими показниками: однопотокова продуктивність вища майже вдвічі, багатопотокова — в 3,5 рази, а інтегрована графіка — в 4,5 рази. Ultra 7 268V забезпечує набагато кращу швидкодію в складних завданнях, таких як рендеринг, компіляція коду та обробка фото. Core i5 10310U може бути достатнім для базових офісних завдань, але для сучасних вимог краще обрати Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 268V має значно вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1912 проти 1051; багатоядерний: 11081 проти 3094) та Geekbench 6 (одноядерний: 2905 проти 1436; багатоядерний: 11360 проти 3675).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримав 75 балів за графіку, тоді як i5 10310U — лише 17, що робить його значно кращим для легких ігор та медіа.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про хорошу оптимізацію енергоспоживання в обох моделях.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, а i5 10310U — у травні 2020 року, що пояснює значний розрив у продуктивності.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 268V набирає 25 балів, а i5 10310U — лише 8, що робить його набагато кращим для багатозадачності та ресурсоємних додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1051
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 3094

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 294.6 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 20 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 92.9 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 111.6 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 120.5 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 19.6 images/sec
Photo processing 114 images/sec 40.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 4.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1436
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 3675

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 268V i5-10310U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 0.8-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 8-22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 10310U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 24 GOps/sec
Floating point math Немає даних 14.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 19M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 11M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 84.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 436 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2197
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6438

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 10310U?

Intel Core Ultra 7 268V значно краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 17) та вищій однопотоковій продуктивності.

Чи варто купувати Intel Core i5 10310U у 2025 році?

Intel Core i5 10310U вже застарів. Його продуктивність значно нижча за сучасні моделі, тому для більшості завдань краще обрати новіший процесор, наприклад, Intel Core Ultra 7 268V.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 10310U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно однаково економлять енергію.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 7 268V добре підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (25 балів) та потужній графіці.

Який процесор краще для роботи з кодом: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 10310U?

Intel Core Ultra 7 268V значно краще підходить для компіляції коду (71,8 Klines/sec проти 20 Klines/sec) та інших ресурсоємних завдань розробника.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.