Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 10500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i5 10500 (2020) — два процесори різних поколінь. Ultra 7 268V побудований на новітній архітектурі Lunar Lake і пропонує високу однопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Core i5 10500 — перевірений 6-ядерний чип для масових ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Core i5 10500 в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2905 проти 1468) та пропонує кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для сучасних ультрабуків та завдань з високими вимогами до однопотокової швидкості. Core i5 10500, хоч і старіший, все ще здатен впоратися з базовими робочими завданнями, але програє в енергоефективності та багатоядерній продуктивності (Cinebench R23: 11081 проти 8209). Обирайте Ultra 7 для нових ноутбуків, i5 — для бюджетних збірок.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V має значно вищі результати в Geekbench 6 (2905 проти 1468) та Cinebench R23 (1912 проти 1082), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 268V набирає 11360 балів у Geekbench 6 проти 6502 у i5 10500, демонструючи перевагу в завданнях, що використовують усі ядра.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримує 75 балів за графіку проти 24 у i5 10500, що робить його придатним для легких ігор та роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V досягає цього на новішому техпроцесі, що означає менше тепла та довший час автономної роботи в ноутбуках.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V випущений у вересні 2024 року, тоді як i5 10500 — у травні 2020 року, що пояснює значний розрив у продуктивності та технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1082
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 8209

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 521.7 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 146.7 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 210.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 147.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 33.9 images/sec
Photo processing 114 images/sec 53.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 10.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1468
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 6502

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 268V i5-10500
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 31x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 10500
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 44.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 28 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 36M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 206.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 756 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2826
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13417

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V краще завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Core i5 10500 поступається, але з дискретною відеокартою може запускати менш вимогливі ігри.

Чи варто міняти Intel Core i5 10500 на Ultra 7 268V?

Так, якщо вам потрібна значно вища швидкість в однопотокових завданнях, краща графіка та енергоефективність. Для базових офісних завдань i5 10500 все ще актуальний.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 268V використовує новіший техпроцес, що забезпечує менше енергоспоживання при вищій продуктивності.

Чи підійде Intel Core i5 10500 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Ultra 7 268V значно швидше обробляє відео завдяки вищим багатоядерним показникам (Cinebench R23: 11081 проти 8209) та кращій графіці.

Який процесор вигідніше купити у 2025 році?

Intel Core Ultra 7 268V — кращий вибір для нових систем завдяки сучасній архітектурі та високій продуктивності. Core i5 10500 може бути варіантом лише для дуже бюджетних збірок.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.