Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 11600K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V і Intel Core i5 11600K — два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Ultra 7 268V вийшов у 2024 році та створений за новітньою архітектурою, тоді як i5 11600K — це перевірений часом чип 2021 року для продуктивних збірок. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Core i5 11600K за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2905 проти 2295) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 30). Він також демонструє вищу швидкість у фотообробці (114 проти 80,8 зображень/с) та стисненні файлів (1060 проти 670,1 МБ/с). Однак у багатоядерних завданнях, як-от Cinebench R23, i5 11600K майже не поступається (11311 проти 11081). Якщо вам потрібна енергоефективність та сучасна графіка — обирайте Ultra 7 268V. Для бюджетного геймінгу та багатозадачності підійде i5 11600K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V на 26% швидший у Geekbench 6 (2905 проти 2295), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримав 75 балів проти 30 у i5 11600K — це означає кращу підтримку сучасних медіа та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 7 268V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує менше тепловиділення.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 i5 11600K трохи випереджає Ultra 7 268V (11311 проти 11081), але різниця мінімальна.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 268V значно швидше стискає файли (1060 проти 670,1 МБ/с) та обробляє фото (114 проти 80,8 зображень/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1559
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 11311

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 670.1 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 66.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 199.4 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 286.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 223.1 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 43.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 80.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2295
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9114

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 30 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 268V i5-11600K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 11600K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 65 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 59M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 243.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 945 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3349
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19589

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою i5 11600K також забезпечить хорошу продуктивність.

Чи варто оновлюватися з i5 11600K на Ultra 7 268V?

Так, якщо вам потрібна вища однопотокова швидкість, краща графіка та енергоефективність. Для суто багатозадачних завдань різниця незначна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 268V використовує новіший техпроцес, тому він має менше тепловиділення і споживання.

Чи підходить i5 11600K для відеомонтажу?

Так, i5 11600K непогано справляється з відеомонтажем завдяки 6 ядрам і 12 потокам, але Ultra 7 268V буде швидшим у завданнях, що залежать від однопотокової продуктивності.

Який процесор краще для роботи з фото?

Ultra 7 268V значно швидший: 114 зображень/с проти 80,8 у i5 11600K, тому він краще підходить для інтенсивної фотообробки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.