Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 11600KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i5 11600KF (2021) — два процесори різних поколінь, які пропонують різні підходи до продуктивності. Ultra 7 268V вражає енергоефективністю та однопотоковою швидкістю, тоді як i5 11600KF має вищу багатоядерну продуктивність у деяких тестах. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V — це сучасний чип із чудовою енергоефективністю та потужною однопотоковою продуктивністю, що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, де важлива швидкість на одне ядро. Водночас Intel Core i5 11600KF пропонує кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що може бути корисним для ресурсомістких завдань, але програє в енергоефективності та інтегрованій графіці. Якщо вам потрібна мобільність і сучасні технології — обирайте Ultra 7 268V. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатопотоковість — i5 11600KF.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V значно випереджає i5 11600KF у Geekbench 6 (2905 проти 2118) та Cinebench R23 (1912 проти 1564), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 i5 11600KF трохи попереду (11277 проти 11081), але Ultra 7 268V лідирує в Geekbench 6 (11360 проти 9113), демонструючи кращу оптимізацію.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100.0, але Ultra 7 268V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує нижче енергоспоживання та тепловиділення.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має значно кращу вбудовану графіку (75.0 проти 30.0), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 268V швидше стискає файли (1060 MB/s проти 867.9 MB/s) та обробляє текст (317.7 pages/s проти 216.9 pages/s), що прискорює роботу з документами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1564
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 11277

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 867.9 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 66.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 209.5 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 279.2 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 216.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 32 images/sec
Photo processing 114 images/sec 79 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2118
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9113

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 268V i5-11600KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 11600KF
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 64.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 59M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 244.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 954 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3340
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19620

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Він також має кращу інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i5 11600KF у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна багатоядерна продуктивність для рендерингу або відеомонтажу, і ви готові до вищого енергоспоживання. Для більшості сучасних завдань Ultra 7 268V буде ефективнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру, що забезпечує менше споживання енергії при однаковому навантаженні.

Чи можна використовувати ці процесори без відеокарти?

Intel Core Ultra 7 268V має потужну інтегровану графіку, тому підходить для роботи без дискретної відеокарти. Intel Core i5 11600KF не має вбудованої графіки, тому потребує окремої відеокарти.

Який процесор кращий для роботи з відео?

Intel Core i5 11600KF може бути кращим у багатоядерних завданнях, таких як рендеринг, але Ultra 7 268V швидше обробляє фото та PDF, що робить його більш універсальним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.