Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 12400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 12400 — два процесори від Intel, що належать до різних поколінь та архітектур. Ultra 7 268V (2024 рік) орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як i5-12400 (2022 рік) — це перевірений часом чіп для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2905 проти 2245) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 31), що робить його ідеальним для ультрабуків та завдань із графікою. Однак Intel Core i5 12400 демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12023 проти 11081) та кращу швидкість у Passmark багатоядерному тесті (19363 проти відсутності даних). Якщо вам потрібна енергоефективність та графіка — обирайте Ultra 7 268V. Для потужних настільних систем з акцентом на багатозадачність — i5-12400.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V значно випереджає i5-12400 у Geekbench 6 (2905 проти 2245) та Cinebench R23 одноядерному (1912 проти 1710), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має набагато потужніше вбудоване відео (75 балів проти 31), що дозволяє комфортно працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: i5-12400 показує вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (12023 проти 11081) та має додатковий тест Passmark (19363), що вказує на кращу роботу в ресурсоємних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Ultra 7 268V (2024 рік) використовує новішу архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання при високій продуктивності.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року та орієнтований на мобільні пристрої, тоді як i5-12400 (січень 2022) — це настільний процесор, що потребує окремої материнської плати.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1710
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 12023

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 879.2 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 65.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 223.7 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 275.6 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 225.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 114 images/sec 81.2 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2245
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9788

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 268V i5-12400
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 12400
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 60.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 72M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 234.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1142 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3519
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19363

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою i5-12400 може показати близькі результати.

Чи підходить Intel Core i5 12400 для відеомонтажу?

Так, i5-12400 добре справляється з відеомонтажем завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 12023). Ultra 7 268V також може працювати, але поступиться в складних проектах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 7 268V (2024) використовує новішу архітектуру, що забезпечує менше енергоспоживання при аналогічному навантаженні.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесор?

Так, це порівняння має сенс, оскільки обидва чіпи від Intel і можуть використовуватися в різних сценаріях. Ultra 7 268V — для ноутбуків, i5-12400 — для стаціонарних ПК.

Який процесор краще для офісних завдань?

Intel Core Ultra 7 268V краще підходить для офісних завдань завдяки вищій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що забезпечує швидку роботу в браузері та додатках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.