Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 1240P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i5 1240P (2022) — два сучасні мобільні процесори, що належать до різних поколінь. Перший побудований на архітектурі Lunar Lake і орієнтований на високу енергоефективність, тоді як другий — перевірений представник серії Alder Lake з гібридною архітектурою. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Core i5 1240P за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 Single: 2905 проти 2201) та має значно потужнішу інтегровану графіку (оцінка 75 проти 28). Він також демонструє вищу швидкість у задачах, як-от обробка фото (114 проти 76,8 зображень/с) та стиснення файлів (1060 проти 629 МБ/с). Однак Core i5 1240P, попри нижчі показники, залишається гідним вибором для бюджетних ноутбуків завдяки доступності та достатній багатозадачності. Якщо вам потрібна максимальна ефективність і графіка — обирайте Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V на 32% швидший у Geekbench 6 Single (2905 проти 2201), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Оцінка графіки Ultra 7 268V (75) майже втричі вища, ніж у i5 1240P (28), що робить його кращим для легкого геймінгу та роботи з відео.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 (11081) на 19% вищий за i5 (9291), хоча обидва процесори демонструють помірну різницю.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальну оцінку 100, але Ultra 7 268V (2024) оптимізований під новітні стандарти енергоспоживання, що забезпечує довшу автономність.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V вийшов на 2,5 роки пізніше (вересень 2024 проти лютого 2022), що пояснює його технологічну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 9291

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 629 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 61.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 212.7 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 278.2 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 196.2 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 39 images/sec
Photo processing 114 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2201
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8643

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 268V i5-1240P
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 17x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,66 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 1240P
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 64.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 44.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 49M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 198.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 957 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3271
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17097

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи i5 1240P?

Intel Core Ultra 7 268V помітно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (оцінка 75 проти 28) та вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для більшості ігор.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1240P у 2025 році?

Так, якщо бюджет обмежений. i5 1240P все ще забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа, але поступається новішим моделям.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 268V чи i5 1240P?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій продуктивності в Photo processing (114 зображень/с) та Ray tracing (14,5 Mpixels/с) він добре справляється з базовим відеомонтажем та обробкою зображень.

Яка різниця в ціні між Intel Core Ultra 7 268V та i5 1240P?

Точна ціна не вказана, але зазвичай Ultra 7 268V дорожчий через новішу архітектуру та вищу продуктивність, тоді як i5 1240P частіше зустрічається в бюджетних моделях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.