Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 12600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 12600H — два сучасні процесори Intel, які часто зустрічаються в ноутбуках різного класу. Перший вийшов у вересні 2024 року та належить до лінійки Ultra, орієнтованої на енергоефективність та інтегровану графіку. Другий — перевірений часом представник 12-го покоління Alder Lake, що дебютував на початку 2022 року. У цьому порівнянні ми розберемо, чим вони відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та результатами в тестах, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для вашого ноутбука.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2905 проти 2343) та значно кращій інтегрованій графіці (75 балів проти 33), що робить його чудовим вибором для повсякденних завдань, мультимедіа та легких ігор. Натомість Intel Core i5 12600H демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (13730 проти 11081) та швидше компілює код (75.3 Klines/sec), що важливо для професійної роботи. Якщо вам потрібна енергоефективність і сучасна графіка — обирайте Ultra 7 268V. Для завдань, що потребують багатоядерної потужності, краще підійде i5 12600H.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 268V перевершує i5 12600H у Geekbench 6 (2905 проти 2343) та Cinebench R23 (1912 проти 1768), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: i5 12600H випереджає Ultra 7 268V у Cinebench R23 (13730 проти 11081) та Passmark (22212 проти відсутності даних), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має значно потужнішу вбудовану графіку (75 балів проти 33), що дозволяє комфортніше працювати з фото/відео та запускати нетребувальні ігри.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий найвищий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру, що може забезпечити довший час автономної роботи.
  • Дата виходу та актуальність: Ultra 7 268V вийшов у 2024 році, а i5 12600H — у 2022, тому перший отримав новітні технології та оптимізації, тоді як другий залишається перевіреним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1768
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 13730

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 895.9 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 75.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 259.2 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 309.9 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 229.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 46.9 images/sec
Photo processing 114 images/sec 93.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 16.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2343
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10489

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 268V i5-12600H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 95 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,79 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 12600H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 74.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 53.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 261.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1302 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3553
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22212

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 проти 33 балів), тому краще впорається з легкими іграми та мультимедіа. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з i5 12600H у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність для роботи (рендеринг, компіляція) і ви не ганяєтеся за максимальною енергоефективністю. Це перевірений процесор з хорошим співвідношенням ціни та потужності.

У чому перевага Intel Core Ultra 7 268V перед i5 12600H?

Ultra 7 268V пропонує кращу одноядерну продуктивність (швидший відгук у додатках), потужнішу інтегровану графіку та новішу архітектуру, що забезпечує довший час автономної роботи.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Ultra 7 268V обробляє 114 зображень/сек (проти 93.5 у i5 12600H) та має вищий бал за інтегровану графіку, тому краще підходить для фото- та відеоредагування без дискретної карти.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 268V використовує новіший техпроцес, що в реальних умовах може забезпечити менше нагрівання та довший час роботи від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.