Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 1335U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 1335U — це два сучасні мобільні процесори, що належать до різних поколінь. Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i5 1335U дебютував на початку 2023-го. Обидва чипи орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають суттєві відмінності в архітектурі, продуктивності та можливостях інтегрованої графіки. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати бенчмарків і визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Intel Core i5 1335U за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 24%, багатопотокова — на 33% (за даними Geekbench 6). Особливо помітна перевага в інтегрованій графіці (75 балів проти 27), що робить Ultra 7 кращим вибором для творчих завдань і легких ігор. Водночас i5 1335U демонструє гідну енергоефективність, але поступається за швидкістю обробки даних, компіляції коду та рендерингу. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у компактному корпусі — обирайте Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V набирає 76 балів проти 61 у i5 1335U, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 має значно потужніше вбудоване відео (75 балів проти 27), що дає змогу комфортніше працювати з графікою та відео.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 (11081) на 24% вищий, ніж у i5 (8915).
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 стискає файли зі швидкістю 1060 MB/sec, тоді як i5 — лише 703.6 MB/sec, що важливо для архівації та копіювання.
  • Дата виходу та свіжість архітектури: Ultra 7 268V вийшов у 2024 році, тоді як i5 1335U — на рік раніше, що впливає на енергоефективність і підтримку новітніх інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1684
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 8915

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 703.6 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 219.6 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 218.9 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 207.1 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 38.2 images/sec
Photo processing 114 images/sec 87.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 11.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2126
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 8288

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 268V i5-1335U
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.2 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 0,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 13x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 1,6 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 1335U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 53.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 52M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 18.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 10.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 164.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 861 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 9.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3414
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14739

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 27), тому краще справляється з легкими іграми та базовим рендерингом. Для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто переплачувати за Ultra 7 268V порівняно з i5 1335U?

Так, якщо вам потрібна вища швидкість у робочих завданнях (компіляція, обробка фото/відео) і краща графіка. Для простих офісних сценаріїв i5 1335U також буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру, що потенційно забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси?

Обидва належать до лінійок Intel, проте Ultra 7 268V вийшов пізніше, тому з більшою ймовірністю підтримує новітні стандарти пам'яті та підключення (наприклад, PCIe 5.0).

Який процесор краще для багатозадачності?

Ultra 7 268V має вищу багатопотокову продуктивність (11360 у Geekbench 6 проти 8288), тому краще справляється з одночасним запуском кількох важких програм.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.