Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 13500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 13500 — два процесори від Intel, що належать до різних поколінь і архітектур. Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року та орієнтований на енергоефективність і сучасні технології, тоді як i5 13500 (січень 2023) пропонує більше ядер і високу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6 Single-Core: 2905 проти 2451) та енергоефективності, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і завдань, чутливих до тепловиділення. Натомість Intel Core i5 13500 демонструє значно вищу багатоядерну потужність (Cinebench R23 Multi-Core: 21007 проти 11081) завдяки більшій кількості ядер, що краще підходить для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсомістких задач. Якщо вам потрібна максимальна автономність і компактність — обирайте Ultra 7 268V; для продуктивної роботи вдома чи в офісі — i5 13500.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ultra 7 268V має 8 ядер (4 продуктивних + 4 ефективних), тоді як i5 13500 пропонує 14 ядер (6 продуктивних + 8 ефективних), що забезпечує перевагу в багатозадачності.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 268V випереджає i5 13500 у Geekbench 6 Single-Core (2905 vs 2451) та Cinebench R23 Single-Core (1912 vs 1876), що важливо для ігор і повсякденних додатків.
  • Багатоядерна продуктивність: i5 13500 майже вдвічі швидший у Cinebench R23 Multi-Core (21007 vs 11081) і значно кращий у Clang compilation (128.5 vs 71.8 Klines/sec), що ідеально для компіляції та рендерингу.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має значно потужнішу вбудовану графіку (оцінка 75 проти 43), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри та прискорювати відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але Ultra 7 268V створений для енергоефективних систем, тоді як i5 13500 потребує кращого охолодження через вище енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1876
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 21007

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 930.8 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 128.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 277.9 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 395.3 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 268.6 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 58.6 images/sec
Photo processing 114 images/sec 95.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2451
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 12573

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 268V i5-13500
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 154 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,79 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 13500
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 108.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 80.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 103M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 400.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1661 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3884
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 31854

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 13500?

Для ігор краще підходить Intel Core Ultra 7 268V завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для сучасних ігор з дискретною відеокартою i5 13500 також буде добрим вибором.

Чи варто вибирати Intel Core i5 13500 для відеомонтажу?

Так, Intel Core i5 13500 з 14 ядрами та високою багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23 Multi-Core: 21007) значно швидше справляється з рендерингом та експортом відео, ніж Ultra 7 268V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 268V створений для тонких ноутбуків і споживає менше енергії в реальних сценаріях, що забезпечує довшу автономність.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для роботи з компіляцією коду?

Ultra 7 268V демонструє 71.8 Klines/sec у Clang compilation, що вдвічі менше за i5 13500 (128.5 Klines/sec). Тому для серйозної компіляції краще обрати i5 13500.

Який процесор кращий для повсякденних завдань (браузер, офіс)?

Intel Core Ultra 7 268V краще впорається з повсякденними завданнями завдяки вищій одноядерній продуктивності (Geekbench 6 Single-Core: 2905) та енергоефективності, що забезпечує швидку роботу в браузері та офісних програмах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.