Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 14600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i5 14600 (2024) — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок. Ultra 7 268V створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, тоді як Core i5 14600 — це потужний настільний CPU для продуктивної роботи та ігор. Порівняймо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який варіант кращий для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600 значно випереджає Ultra 7 268V у багатопотокових завданнях завдяки вищій кількості ядер і потужності: Cinebench R23 багатоядерний — 23981 проти 11081. Однак Ultra 7 268V демонструє кращу інтегровану графіку (75 балів проти 46) та дещо вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2905 проти 2674). Для мобільних пристроїв із пріоритетом автономності обирайте Ultra 7 268V, а для стаціонарного ПК з вимогливими завданнями — Core i5 14600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 14600 має більш ніж удвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (23981 проти 11081), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримує 75 балів за інтегровану графіку проти 46 у Core i5 14600, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V трохи випереджає у Geekbench 6 одноядерний (2905 проти 2674), але Core i5 14600 лідирує в Cinebench R23 одноядерний (1968 проти 1912).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V споживає менше енергії завдяки архітектурі для мобільних пристроїв, що важливо для ноутбуків.
  • Спеціалізовані завдання: Core i5 14600 значно швидший у Clang compilation (122.8 проти 71.8 Klines/sec) та Ray tracing (28.4 проти 14.5 Mpixels/sec), тоді як Ultra 7 268V краще справляється з Text processing (317.7 проти 267.2 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1968
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 23981

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1012.1 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 122.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 281.6 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 371.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 267.2 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 63.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 90.6 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 28.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2674
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 13584

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 268V i5-14600
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 27x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 154 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,79 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 14600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 112.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 81.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 136M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 44.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 24.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 411.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 2140 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4105
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 33813

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 14600?

Intel Core i5 14600 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та потужності. Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку, але для сучасних ігор рекомендується дискретна відеокарта.

Чи варто вибрати Intel Core Ultra 7 268V для ноутбука?

Так, Ultra 7 268V ідеальний для ультрабуків завдяки високій енергоефективності та інтегрованій графіці. Він забезпечує тривалу автономність і достатню продуктивність для повсякденних завдань.

Який процесор краще для роботи з відео та рендерингу?

Intel Core i5 14600 значно потужніший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг і компіляція, завдяки вищим показникам Cinebench R23 та Clang compilation.

Яка різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V споживає менше енергії, оскільки орієнтований на мобільні пристрої. Core i5 14600 потребує більше живлення для досягнення високої продуктивності.

Який процесор краще для офісних завдань та веб-серфінгу?

Intel Core Ultra 7 268V краще підходить для офісних завдань завдяки вищій продуктивності в Text processing та Photo processing, а також кращій інтегрованій графіці для мультимедіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.