Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 14600KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 14600KF — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 7 268V (вересень 2024) — це енергоефективний чип для тонких ноутбуків, тоді як i5 14600KF (жовтень 2023) — потужний настільний процесор без вбудованої графіки. Порівняємо їх за ключовими параметрами: продуктивність, енергоспоживання та бенчмарки.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600KF значно випереджає Ultra 7 268V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 24119 проти 11081, а Geekbench 6 багатоядерний — 16715 проти 11360. Однак Ultra 7 268V демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2905 проти 2750) і має ефективнішу інтегровану графіку (75 балів проти 52). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор, обирайте i5 14600KF. Для тонких ноутбуків із пріоритетом енергоефективності краще підійде Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 14600KF майже вдвічі потужніший за Ultra 7 268V у Cinebench R23 (24119 проти 11081) та Geekbench 6 (16715 проти 11360).
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V випереджає i5 14600KF у Geekbench 6 одноядерному (2905 проти 2750), але поступається в Cinebench R23 (1912 проти 2063).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має кращу вбудовану графіку (75 балів проти 52), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Ultra 7 268V створений для мобільних пристроїв, тоді як i5 14600KF потребує потужнішого охолодження.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V новіший (вересень 2024), тоді як i5 14600KF вийшов у жовтні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 2063
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 24119

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1470 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 126.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 391.2 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 468 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 280 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 68.1 images/sec
Photo processing 114 images/sec 155.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 29.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2750
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 16715

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 268V i5-14600KF
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 181 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 14600KF
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 127 GOps/sec
Floating point math Немає даних 94.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 164M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 51.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 28.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 496.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 2497 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4289
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 39268

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 14600KF?

Intel Core i5 14600KF краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та частоті. Однак для ігор без дискретної відеокарти Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 268V замість Intel Core i5 14600KF?

Ultra 7 268V варто обрати, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука. Для настільного ПК з вимогливими завданнями i5 14600KF буде потужнішим вибором.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i5 14600KF?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V розроблений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 268V випереджає i5 14600KF у Geekbench 6 одноядерному (2905 проти 2750), але поступається в Cinebench R23 (1912 проти 2063).

Чи підходить Intel Core i5 14600KF для робочих станцій?

Так, i5 14600KF має високу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 24119), що робить його чудовим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.