Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i5 8400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i5 8400 — це два процесори різних поколінь, що представляють різні епохи розвитку Intel. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і сучасні завдання, тоді як другий дебютував у 2017 році як масова модель для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Intel Core i5 8400 за однопотоковою продуктивністю (на ~86% у Geekbench 6), має набагато потужнішу інтегровану графіку та забезпечує вищу швидкість у типових завданнях, як-от компіляція коду або обробка фото. Водночас Core i5 8400 залишається гідним варіантом для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні на вторинному ринку. Однак якщо ви шукаєте сучасний процесор для роботи, творчості чи ігор без дискретної відеокарти, Ultra 7 268V — очевидний вибір.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 268V має майже вдвічі вищі результати в однопотокових тестах (Cinebench R23: 1912 проти 1028) і значно кращу багатопотокову швидкість (11081 проти 5852).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Ultra 7 268V досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V набирає 75 балів проти 19 у Core i5 8400, що робить його придатним для легких ігор та роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V (2024) на 7 років новіший за Core i5 8400 (2017), що пояснює технологічний розрив у підтримці сучасних інструкцій та інтерфейсів.
  • Сфери застосування: Core i5 8400 краще підходить для бюджетних офісних ПК, тоді як Ultra 7 268V — для ультрабуків, творчих завдань та ігор на вбудованій графіці.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1028
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 5852

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 392.9 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 36 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 115 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 156.8 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 139 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 33.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 49.9 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 5.93 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1414
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 5082

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 5 жовтня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 268V i5-8400
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.2 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 28x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,4 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i5 8400
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 25.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 22 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 130.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 637 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2382
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9237

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор без відеокарти?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 19), тому він краще впорається з сучасними іграми на низьких налаштуваннях, ніж Core i5 8400.

Чи варто замінити Intel Core i5 8400 на Ultra 7 268V?

Якщо вам потрібна вища продуктивність у робочих завданнях, швидша компіляція коду або краща графіка, заміна виправдана. Для простих офісних завдань різниця може бути не такою помітною.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 268V досягає вищої продуктивності на ват, що робить його ефективнішим у сучасних ультрабуках.

Чи підходить Core i5 8400 для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Ultra 7 268V показує кращі результати в обробці фото (114 проти 49.9 зображень/сек) та рендерингу, тому для професійного відеомонтажу він більш придатний.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає: у Geekbench 6 одноядерний тест показує 2905 проти 1414, що майже вдвічі більше.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.