Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i7 11700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i7 11700K — це двобій двох поколінь: ультрамобільного чипа 2024 року з архітектурою Lunar Lake та потужного настільного процесора 2021 року на архітектурі Rocket Lake. Core Ultra 7 268V пропонує вищу однопотокову продуктивність і значно кращу інтегровану графіку, тоді як Core i7 11700K виграє в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V — це вибір для тих, хто цінує енергоефективність, сучасну інтегровану графіку та високу швидкість в однопотокових задачах. Він ідеально підходить для тонких ноутбуків, офісної роботи, веб-серфінгу та легкого контенту. Intel Core i7 11700K, хоч і старший, залишається потужним настільним рішенням: він помітно швидший у багатопотокових сценаріях (рендеринг, компіляція) і має вищий потенціал для ігор при наявності дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна мобільність та економія енергії — обирайте Ultra 7 268V. Для максимальної багатопотокової продуктивності в стаціонарному ПК — i7 11700K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 7 268V випереджає i7 11700K в Cinebench R23 (1912 проти 1569) та Geekbench 6 (2905 проти 2372), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: Core i7 11700K значно потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (15011 проти 11081) та Clang compilation (85.6 проти 71.8 Klines/sec), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має набагато кращу вбудовану графіку (оцінка 75 проти 35), що дозволяє комфортно працювати з фото/відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, але Ultra 7 268V споживає значно менше енергії завдяки новітній архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 7 268V швидше стискає файли (1060 проти 829.7 MB/sec) та обробляє текст (317.7 проти 227.4 pages/sec), тоді як i7 11700K краще справляється з PDF-рендерингом (338.9 проти 303.9 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1569
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 15011

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 829.7 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 85.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 211.8 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 338.9 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 227.4 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 52.3 images/sec
Photo processing 114 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2372
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 10622

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 268V i7-11700K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i7 11700K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 86.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 67M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 36.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 324.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1050 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3402
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 24585

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core Ultra 7 268V чи Core i7 11700K?

Core i7 11700K має вищу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор, особливо в парі з дискретною відеокартою. Core Ultra 7 268V виграє в однопотокових тестах і має кращу інтегровану графіку, але для серйозних ігор все ж потрібен дискретний GPU.

Чи варто купувати Core i7 11700K у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з відео, і ви не обмежені енергоспоживанням. Core i7 11700K досі актуальний для настільних ПК, але поступається новішим чипам за енергоефективністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальний бал енергоефективності, але Core Ultra 7 268V споживає значно менше енергії завдяки новітній архітектурі Lunar Lake. Він ідеально підходить для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Який CPU швидше обробляє фото та відео?

Core Ultra 7 268V швидше обробляє фото (114 проти 85.1 images/sec) і має кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для легкого контенту. Для професійного відеомонтажу з дискретною відеокартою Core i7 11700K може бути потужнішим.

Який процесор обрати для роботи з текстом та веб-серфінгу?

Core Ultra 7 268V значно швидше обробляє текст (317.7 проти 227.4 pages/sec) і HTML5 Browser (285.3 проти 211.8 pages/sec), тому він краще підходить для офісних завдань та веб-серфінгу, особливо в мобільних пристроях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.