Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i7 12700H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i7 12700H — два представники різних поколінь процесорів Intel. Перший вийшов у вересні 2024 року та належить до серії Lunar Lake, орієнтованої на енергоефективність. Другий — популярний мобільний чип Alder Lake 2022 року, відомий своєю багатопотоковою потужністю. Порівняємо їх за ключовими параметрами: бенчмарками, енергоспоживанням, інтегрованою графікою та сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1912 проти 1779) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 37), що робить його чудовим вибором для ультрабуків та завдань, де важлива енергоефективність. Однак Core i7 12700H демонструє на 47% вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (16308 проти 11081), що краще підходить для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте i7 12700H, якщо автономність та сучасна графіка — Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 268V швидший у Geekbench 6 (2905 проти 2353) та Cinebench R23 (1912 проти 1779), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Core i7 12700H значно потужніший у Cinebench R23 (16308 проти 11081) та Passmark (26132 проти відсутнього показника), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримав 75 балів проти 37 у i7, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів за цим параметром, але Ultra 7 268V використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що потенційно забезпечує довший час автономної роботи в ноутбуках.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V (вересень 2024) новіший за i7 12700H (січень 2022), що означає підтримку сучасніших технологій та інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1779
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 16308

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 907 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 83.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 270.3 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 350.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 236.4 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 44.8 images/sec
Photo processing 114 images/sec 95.7 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2353
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11165

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 268V i7-12700H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i7 12700H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 92.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 66.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 95M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18 GBytes/sec
Data compression Немає даних 306.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1536 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3582
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26132

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має кращу одноядерну продуктивність і значно потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з i7 12700H на Ultra 7 268V?

Якщо вам потрібна вища багатопотокова продуктивність, оновлення не має сенсу — i7 12700H швидший. Але для кращої автономності та графіки Ultra 7 268V буде кращим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V належить до новішої серії Lunar Lake, що зазвичай означає менше енергоспоживання в реальних сценаріях.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i7 12700H значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 16308 проти 11081), тому він кращий для рендерингу, компіляції та важкої багатозадачності.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси?

Так, обидва підтримують PCIe 4.0 та DDR5, але Ultra 7 268V новіший, тому може мати підтримку додаткових технологій, таких як Thunderbolt 4 або новіші версії Wi-Fi.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.