Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i7 1270P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i7 1270P (2022) — два представники різних поколінь мобільних процесорів Intel. Обидві моделі орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але Ultra 7 268V побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 1270P належить до серії Alder Lake-P. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в одно- та багатоядерній продуктивності, енергоефективності, інтегрованій графіці та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V випереджає Core i7 1270P за однопотоковою продуктивністю (76 vs 59 балів) та інтегрованою графікою (75 vs 29 балів). У тестах Cinebench R23 Ultra 7 268V набирає 1912 (одноядерний) та 11081 (багатоядерний) проти 1620 та 9718 у конкурента. Обидві моделі мають однакову енергоефективність (100 балів), що робить їх придатними для мобільних пристроїв. Однак Ultra 7 268V демонструє помітно кращу швидкість у фотообробці (114 проти 68,8 зображень/с) та рендерингу, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V має 76 балів проти 59 у i7 1270P, що забезпечує вищу швидкість у більшості повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V значно потужніший (75 балів) порівняно з i7 1270P (29 балів), що дає змогу комфортніше працювати з графікою та легкими іграми.
  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 7 268V набирає 25 балів проти 20 у i7 1270P, що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 (11081 проти 9718).
  • Дата виходу: Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 1270P — у лютому 2022 року, що вказує на новішу архітектуру та оптимізації.
  • Реальна швидкість: Ultra 7 268V швидше обробляє фото (114 проти 68,8 зображень/с) та текст (317,7 проти 200,2 сторінок/с), що робить його продуктивнішим у робочих сценаріях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1620
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 9718

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 968.3 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 64.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 245.9 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 284.5 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 200.2 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 41.6 images/sec
Photo processing 114 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 11.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2102
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9265

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 268V i7-1270P
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i7 1270P
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 64.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 44.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 67M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 190.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1143 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3405
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17463

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i7 1270P?

Intel Core Ultra 7 268V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 29), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться окремий графічний прискорювач.

Чи варто купувати Intel Core i7 1270P у 2025 році?

Intel Core i7 1270P залишається хорошим вибором для офісних завдань та веб-серфінгу завдяки низькому енергоспоживанню. Однак за продуктивністю він поступається новішому Ultra 7 268V, особливо в графіці та однопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 268V чи i7 1270P?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Однак Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі, що може забезпечити кращу продуктивність на ват.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 7 268V демонструє вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 11081 проти 9718) та рендерингу (14,5 проти 11,6 Mpixels/с), тому він краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i7 1270P в одному класі?

Так, обидва процесори належать до мобільної серії Intel для тонких ноутбуків. Ultra 7 268V є новішою моделлю з кращою продуктивністю, але i7 1270P все ще актуальний для бюджетних пристроїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.