Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i7 13650HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i7 13650HX (2023) — два сучасні процесори від Intel, які орієнтовані на різні сценарії використання. Перший належить до серії Ultra з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — потужний HX-чип для ігрових та робочих ноутбуків. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, продуктивності в бенчмарках та сферах застосування, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє за енергоефективністю та інтегрованою графікою, що робить його ідеальним для ультрабуків і завдань, де важлива автономність. Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2905 проти 2574). Натомість Intel Core i7 13650HX значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 20999 проти 11081), що робить його кращим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. Якщо вам потрібен компактний та енергоефективний ноутбук — обирайте Ultra 7 268V. Для максимальної продуктивності в роботі та іграх — i7 13650HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i7 13650HX майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (20999 проти 11081) завдяки більшій кількості ядер і вищому TDP.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 43), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V лідирує в одноядерних тестах Geekbench 6 (2905 проти 2574) та Cinebench R23 (1912 проти 1868), що важливо для швидкодії в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 7 268V споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року та базується на новішій архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 13650HX представлений у січні 2023 року на архітектурі Raptor Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1868
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 20999

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1110 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 108.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 302.3 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 382.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 248.2 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 56.4 images/sec
Photo processing 114 images/sec 112.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 24.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2574
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 13327

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 268V i7-13650HX
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (16EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-55 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (16EU)
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1550 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,4 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 16
TGP Немає даних 6-15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i7 13650HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 105.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 77.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 102M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 396.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 1740 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3814
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 31375

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i7 13650HX кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та можливості працювати з потужними дискретними відеокартами. Ultra 7 268V підійде для казуальних ігор на інтегрованій графіці.

Чи варто вибирати Ultra 7 268V для роботи з відео?

Для професійного відеомонтажу та рендерингу краще обрати i7 13650HX через значно вищу багатоядерну продуктивність. Ultra 7 268V впорається з легким монтажем, але буде повільнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високі показники енергоефективності, але Intel Core Ultra 7 268V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни на обидві моделі не вказані, але зазвичай i7 13650HX дешевший, оскільки вийшов раніше. Ultra 7 268V позиціонується в преміум-сегменті ультрабуків.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Для повсякденних завдань (серфінг, офіс, відео) Intel Core Ultra 7 268V є кращим вибором завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.