Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i7 9750H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i7 9750H (2019) — це два процесори різних поколінь, що представляють мобільні рішення Intel. Ultra 7 268V належить до новітньої лінійки Lunar Lake, орієнтованої на енергоефективність та однопотокову продуктивність, тоді як i7 9750H — це перевірений 6-ядерний чип для ігрових ноутбуків. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає i7 9750H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2905 проти 1332) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для сучасних ультрабуків та завдань, чутливих до тактової частоти. Однак у багатопотокових сценаріях різниця менш помітна (Cinebench R23 багатоядерний: 11081 проти 6912), хоча Ultra 7 все одно залишається лідером. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність на ват і сучасні технології — обирайте Ultra 7 268V. Для бюджетних ігрових ноутбуків i7 9750H все ще може бути актуальним.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V має на 118% вищий результат у Geekbench 6 (2905 проти 1332), що критично для ігор та повсякденних завдань.
  • Багатопотоковість: Ultra 7 268V набирає 11081 бал у Cinebench R23 проти 6912 у i7 9750H, що на 60% більше, попри меншу кількість фізичних ядер.
  • Енергоефективність: Ultra 7 268V побудований на новому техпроцесі та має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але з кращою продуктивністю на ват).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V значно потужніший у графічних тестах (Background blur: 52.8 проти 30.2 зображень/сек), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V вийшов у 2024 році, тоді як i7 9750H — у 2019, що означає підтримку новіших інтерфейсів (PCIe 5.0, DDR5) та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1113
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 6912

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 440.6 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 43 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 122.2 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 162.6 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 129.2 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 114 images/sec 48.3 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 10.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 1332
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 5548

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 268V i7-9750H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i7 9750H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 38.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 23.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 32M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 3.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 153.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 673 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 9.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2423
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10814

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i7 9750H?

Intel Core Ultra 7 268V краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 118% у Geekbench 6) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для вимогливих ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи варто міняти Intel Core i7 9750H на Intel Core Ultra 7 268V?

Так, якщо вам потрібна вища швидкість у повсякденних завданнях, краща енергоефективність та сучасні технології. Ultra 7 268V забезпечує до 60% приросту багатопотокової продуктивності та значно швидше працює з браузером та фото.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i7 9750H?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 268V досягає вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу. Це робить його кращим вибором для ультрабуків.

Чи підходить Intel Core i7 9750H для сучасних завдань у 2024 році?

Так, для базових завдань та ігор середнього рівня i7 9750H все ще актуальний, але він значно поступається Ultra 7 268V у швидкодії (на 60% у багатоядерному Cinebench) та не підтримує нові стандарти пам'яті.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i7 9750H?

Intel Core Ultra 7 268V значно швидше обробляє фото (114 проти 48.3 зображень/сек) та відео завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Для професійної роботи він є кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.