Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i9 11900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i9 11900 (2021) — два процесори різних поколінь, які представляють сучасний підхід до мобільних обчислень та класичну потужність настільної платформи. Ultra 7 268V створений для тонких ноутбуків з акцентом на енергоефективність і новітню архітектуру, тоді як Core i9 11900 — це перевірений 8-ядерний процесор для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, графіці та реальних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V помітно випереджає Core i9 11900 в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний: 1912 проти 1456) та має значно кращу інтегровану графіку (75 проти 33 балів). Він також демонструє вищу швидкість у фотообробці, архівації та веб-скролінгу. Однак Core i9 11900 залишається сильнішим у багатопотокових завданнях, зокрема в компіляції коду (76.8 Klines/sec) та трасуванні променів (20.3 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна енергоефективна мобільна система з чудовою однопотоковою продуктивністю — обирайте Ultra 7 268V. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — i9 11900.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V на 31% швидший у Cinebench R23 одноядерний (1912 проти 1456) та на 37% у Geekbench 6 одноядерний (2905 проти 2123).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримав 75 балів проти 33 у i9 11900, що робить його кращим для легких ігор та роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Багатопотоковість: Core i9 11900 виграє в Cinebench R23 багатоядерний (13315 проти 11081) та в компіляції коду (76.8 Klines/sec проти 71.8).
  • Енергоефективність: Обидва мають 100 балів, але Ultra 7 268V створений для мобільних пристроїв з меншим TDP, тоді як i9 11900 потребує потужнішого охолодження.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 268V (вересень 2024) базується на новітній архітектурі Lunar Lake, тоді як i9 11900 (березень 2021) — на Rocket Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1456
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 13315

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 642.5 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 76.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 198.3 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 302.4 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 32.5 images/sec
Photo processing 114 images/sec 78 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 9598

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 268V i9-11900
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i9 11900
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 85.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 49.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 288.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 986 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3395
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22725

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор — Ultra 7 268V чи Core i9 11900?

Intel Core Ultra 7 268V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 33), що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак для важких ігор з виділеним GPU обидва процесори будуть достатніми, хоча i9 11900 може мати перевагу в багатопотокових сценах.

Чи варто купувати Core i9 11900 у 2025 році?

Core i9 11900 все ще справляється з більшістю завдань, особливо в багатопотокових сценаріях (компіляція, рендеринг). Але якщо вам потрібна енергоефективність та сучасні технології, Ultra 7 268V буде більш вигідним вибором.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ultra 7 268V демонструє кращі результати в фотообробці (114 images/sec проти 78) та архівації (1060 MB/sec проти 642.5). Для відеомонтажу важлива багатопотоковість, де i9 11900 може бути сильнішим, але різниця не критична.

Чи можна порівнювати мобільний та настільний процесори?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори використовуються в продуктивних системах. Ultra 7 268V орієнтований на ноутбуки, а i9 11900 — на десктопи, тому вибір залежить від форм-фактора та потреб у мобільності.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 268V значно випереджає Core i9 11900 в однопотокових тестах: Cinebench R23 (1912 проти 1456) та Geekbench 6 (2905 проти 2123). Це робить його кращим для більшості повсякденних завдань та ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.