Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i9 11900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V (2024) та Intel Core i9 11900K (2021) — два різних покоління процесорів Intel. Ultra 7 268V пропонує новітню архітектуру та високу енергоефективність, тоді як i9 11900K — перевірений восьмиядерник з високою багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1912 проти 1636) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків та компактних систем. Натомість Intel Core i9 11900K демонструє кращу багатоядерну потужність (Cinebench R23: 15186 проти 11081), що підходить для рендерингу та ресурсомістких завдань. Якщо вам потрібна мобільність та сучасні технології — обирайте Ultra 7 268V. Для стаціонарного ПК з високими вимогами до багатопотоковості — i9 11900K.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 268V випереджає i9 11900K у Cinebench R23 (1912 проти 1636) та Geekbench 6 (2905 проти 2494), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: i9 11900K значно потужніший у Cinebench R23 (15186 проти 11081) та Clang compilation (89.5 проти 71.8 Klines/sec), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Ultra 7 268V має вищий рейтинг за цим параметром (100 проти 100, але новіша архітектура забезпечує менше тепловиділення), що робить його кращим для тонких пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримує 75 балів проти 36 у i9 11900K, що означає кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V вийшов у 2024 році, тоді як i9 11900K — у 2021, тому новіший процесор підтримує сучасні стандарти (наприклад, PCIe 5.0, DDR5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1636
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 15186

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 862.2 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 89.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 228.1 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 331.5 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 241.7 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 114 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 11196

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 268V i9-11900K
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i9 11900K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 89.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 53.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 69M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 38.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 333.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1060 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3516
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25230

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i9 11900K?

Для ігор краще підходить Intel Core Ultra 7 268V завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1912 проти 1636) та кращій інтегрованій графіці (75 проти 36 балів).

Чи варто купувати Intel Core i9 11900K у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу або компіляції (Cinebench R23 багатоядерний: 15186). Однак для енергоефективності та сучасних технологій краще обрати Ultra 7 268V.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 268V чи i9 11900K?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 7 268V побудований на новішій архітектурі, що забезпечує менше споживання енергії в реальних умовах.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 268V для роботи з відео?

Так, Ultra 7 268V добре справляється з фотообробкою (114 images/sec) та рендерингом PDF (303.9 Mpixels/sec), але для складного відеомонтажу краще використовувати i9 11900K через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 268V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 36), що дозволяє грати в нетребувальні ігри та працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.