Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core i9 13980HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V та Intel Core i9 13980HX — два потужних процесори від Intel, які належать до різних поколінь і архітектур. Ultra 7 268V вийшов у вересні 2024 року, а i9 13980HX — у січні 2023-го. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають суттєві відмінності в кількості ядер, енергоспоживанні та багатопотоковій потужності. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони та допоможемо визначитись із вибором.

Короткий висновок. Intel Core i9 13980HX значно перевершує Ultra 7 268V у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний — 31174 проти 11081, а Geekbench 6 багатоядерний — 17336 проти 11360. Він також швидший в одноядерних тестах (2193 проти 1912) та у файлових операціях. Ultra 7 268V, своєю чергою, вирізняється кращою інтегрованою графікою (75 vs 60) та новішою архітектурою, що може бути важливим для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції або ігор — i9 13980HX є очевидним вибором. Для енергоефективних систем із хорошим відео — Ultra 7 268V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9 13980HX має майже втричі вищий результат Cinebench R23 (31174 проти 11081), що робить його лідером у важких завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: i9 13980HX випереджає Ultra 7 268V в одноядерному Cinebench (2193 vs 1912) та Geekbench 6 (2760 vs 2905 — тут Ultra 7 трохи попереду).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V отримує вищий рейтинг (75 vs 60), що вказує на кращу вбудовану графіку для повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 268V, імовірно, споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Ultra 7 268V (вересень 2024) новіший за i9 13980HX (січень 2023), що може вплинути на підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 2193
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 31174

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1400 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 161.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 432.8 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 469.4 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 277 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 53.3 images/sec
Photo processing 114 images/sec 136.1 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 36.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2760
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 17336

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 268V i9-13980HX
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V UHD Graphics (32EU)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 4 16
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 4 ГГц
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-55 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1964
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 157 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Intel UHD Graphics (32EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 0,84 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core i9 13980HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 168.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 120.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 193M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 67.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 36.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 599.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 2604 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 34.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4293
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 47188

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 268V чи Intel Core i9 13980HX?

Intel Core i9 13980HX має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench 2193 vs 1912), що важливо для ігор. Однак Ultra 7 268V має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 268V замість i9 13980HX для роботи?

Для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) i9 13980HX значно потужніший (Cinebench багатоядерний 31174 vs 11081). Ultra 7 268V підійде для офісних завдань і легкого контенту.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 7 268V, випущений у 2024 році, імовірно, споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Обидва належать до лінійки Intel, але Ultra 7 268V новіший (вересень 2024), тому може мати підтримку новіших інструкцій і стандартів пам'яті.

Який процесор кращий для ноутбука: Ultra 7 268V чи i9 13980HX?

i9 13980HX забезпечує вищу продуктивність, але потребує потужнішого охолодження. Ultra 7 268V кращий для тонких і легких ноутбуків завдяки енергоефективності та інтегрованій графіці.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.