Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 268V vs Intel Core Ultra 9 185H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 268V і Intel Core Ultra 9 185H — два сучасних процесори від Intel, що належать до лінійки Core Ultra. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у грудні 2023-го. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають різний баланс між енергоефективністю та багатопотоковою потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 268V виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його ідеальним для легких завдань, вебсерфінгу та роботи з офісними додатками. Натомість Intel Core Ultra 9 185H демонструє значно вищу багатопотокову потужність (Cinebench R23 багатоядерний: 18420 проти 11081), що краще підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду. Якщо вам потрібна максимальна автономність і швидкість у простих сценаріях — обирайте Ultra 7 268V. Для важких багатозадачних робочих навантажень — Ultra 9 185H.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 268V має вищий показник у Geekbench 6 (2905 проти 2446) та Cinebench R23 (1912 проти 1809), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних програм.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 185H значно випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (18420 проти 11081) та Geekbench 6 багатоядерному (13613 проти 11360), що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Ultra 7 268V показує вищу однопотокову продуктивність при нижчому TDP, що може означати довшу автономність у легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 268V має кращий показник за інтегрованою графікою (75 проти 40), що дає перевагу в простих іграх та роботі з графікою без дискретної відеокарти.
  • Результати бенчмарків: Ultra 9 185H виграє у файловому стисненні (1270 MB/s проти 1060), компіляції Clang (102.8 Klines/s проти 71.8) та рейтрейсингу (23.3 Mpixels/s проти 14.5), тоді як Ultra 7 268V лідирує в текстових завданнях (317.7 pages/s проти 245.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1912 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 11081 18420

GeekBench v6

File compression 1060 MB/sec 1270 MB/sec
Clang compilation 71.8 Klines/sec 102.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 285.3 pages/sec 342.7 pages/sec
PDF Renderer 303.9 Mpixels/sec 389.7 Mpixels/sec
Text processing 317.7 pages/sec 245.1 pages/sec
Background blur 52.8 images/sec 45.2 images/sec
Photo processing 114 images/sec 131.5 images/sec
Ray tracing 14.5 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2905 2446
Geekbench 6 (багатоядерний) 11360 13613

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Meteor Lake
Номер моделі 268V 185H
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Arc Graphics (8-Cores)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 2.2 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 22
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 FCBGA-2049
Критична температура 100°C 110°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Arc Graphics (8-Cores)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2350 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
IGPU FLOPS 4,1 терафлопс 4,81 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 28 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 268V Сайт Intel Core Ultra 9 185H
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 99.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 124M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 38.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 20 GBytes/sec
Data compression Немає даних 342 MBytes/sec
Physics Немає даних 1996 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3707
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 29412

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 268V має вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 40), тому в простих іграх без дискретної відеокарти він буде ефективнішим. Однак для сучасних ігор обидва потребують окремої відеокарти.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 9 185H краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 18420 проти 11081), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Чи варто вибирати Ultra 7 268V заради енергоефективності?

Так, Ultra 7 268V має вищу однопотокову продуктивність при нижчому TDP, що забезпечує довшу автономність ноутбука в легких завданнях. Це хороший вибір для мобільності.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 7 268V вийшов 4 вересня 2024 року, тоді як Intel Core Ultra 9 185H — 14 грудня 2023 року. Ultra 7 268V є свіжішою моделлю.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core Ultra 9 185H значно швидший у компіляції Clang (102.8 Klines/s проти 71.8), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.