Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 3 2200G — це процесори різних поколінь та цінових сегментів. Перший вийшов у грудні 2023 року і належить до преміальної лінійки Intel, другий — бюджетний APU від AMD, представлений ще у 2018. Незважаючи на різницю в часі, порівняння допомагає зрозуміти, наскільки прогресували технології та чи варто переплачувати за новинку. Ми проаналізували бенчмарки, енергоефективність і ключові характеристики, щоб дати об'єктивну оцінку.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 3 2200G за всіма показниками продуктивності: однопотокова робота швидша вдвічі, багатопотокова — у 4-5 разів. Це очікувано, адже Ultra 9 — це флагманський мобільний процесор 2023 року, тоді як Ryzen 3 2200G — бюджетне рішення 2018-го. Однак Ryzen 3 2200G має сильнішу інтегровану графіку для свого часу, що робить його придатним для базових ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор — вибір очевидний на користь Intel. Для офісних завдань або HTPC Ryzen 3 2200G все ще може бути виправданим бюджетним варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 9 185H у Cinebench R23 багатоядерному набирає 18420 балів проти 3587 у Ryzen 3 2200G — різниця більш ніж у 5 разів.
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний показує 2446 у Intel проти 1083 у AMD — вдвічі вища продуктивність на ядро.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів за шкалою сайту, хоча Ultra 9 185H споживає значно більше енергії при навантаженні, але й віддача набагато вища.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 2200G має вбудовану графіку Vega 8, яка для свого часу була дуже потужною, тоді як Intel Arc Graphics в Ultra 9 185H поступається в іграх, але виграє в мультимедіа.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 185H вийшов у 2023 році, а AMD Ryzen 3 2200G — у 2018, що пояснює величезний розрив у продуктивності та технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 3587

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 3101

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 6756

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 3 2200G?

Intel Core Ultra 9 185H значно потужніший, але для ігор без дискретної відеокарти Ryzen 3 2200G має кращу інтегровану графіку. З окремою відеокартою Intel буде набагато продуктивнішим.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 2200G у 2024 році?

Тільки для дуже бюджетних збірок або HTPC. Для сучасних завдань він занадто слабкий, краще звернути увагу на новіші моделі Ryzen 3 або Intel N100.

Який процесор енергоефективніший?

За шкалою сайту обидва мають 100 балів енергоефективності, але Intel Core Ultra 9 185H споживає більше енергії при навантаженні, пропонуючи значно вищу продуктивність.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 185H для рендерингу та відеомонтажу?

Так, це чудовий вибір. Його багатоядерна продуктивність (18420 балів Cinebench R23) дозволяє швидко обробляти відео, 3D-моделі та інші ресурсомісткі завдання.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 3 2200G з графікою Vega 8 випереджає Intel Arc Graphics в Ultra 9 185H за ігровою продуктивністю, але Intel краще справляється з відтворенням відео та мультимедіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.