Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 3 3100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 3 3100 — це процесори різних поколінь і класів. Перший — це потужний мобільний чип 2023 року з архітектурою Meteor Lake, орієнтований на продуктивні ноутбуки. Другий — доступний десктопний CPU 2020 року на архітектурі Zen 2, який досі популярний у бюджетних збірках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати синтетичних тестів.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 3 3100 за більшістю показників. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 (18420 балів) майже втричі вищий, ніж у Ryzen 3 (5423 бали). Одноядерна продуктивність також на користь Intel: 1809 проти 1105 балів. Ultra 9 також демонструє кращі результати в Geekbench 6, Passmark та реальних завданнях (компіляція, обробка фото, рендеринг). Однак Ryzen 3 3100 — десктопний процесор, який можна встановити в стаціонарний ПК, тоді як Ultra 9 призначений для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі — обирайте Intel. Для бюджетного десктопа без потреби в інтегрованій графіці — Ryzen 3 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 9 185H набирає 18420 балів у Cinebench R23, що в 3.4 рази більше, ніж 5423 бали у AMD Ryzen 3 3100.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 9 має 1809 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1105 балів у Ryzen 3 — перевага Intel складає 64%.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 отримав 40 балів за вбудоване відео, тоді як Ryzen 3 — лише 20 балів (без iGPU у стандартній версії).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, але Ultra 9 досягає вищої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Форм-фактор: Intel Core Ultra 9 185H — мобільний процесор (BGA), AMD Ryzen 3 3100 — десктопний (Socket AM4) з можливістю заміни.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1105
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 5423

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 587.2 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 36.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 121.7 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 168 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 128.1 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 30.2 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 54.7 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 8.06 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1522
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 5607

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 52M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 15.4M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 9 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 142.5 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 715 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 9.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2420
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 11598

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 21 квітня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 3 3100
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 3 3100?

Intel Core Ultra 9 185H значно потужніший в одноядерних тестах (1809 проти 1105 балів у Cinebench R23), що важливо для ігор. Однак для десктопного геймінгу Ryzen 3 3100 може бути вигіднішим через нижчу ціну та можливість встановлення дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати мобільний та десктопний процесори?

Так, порівняння показує різницю в архітектурі та продуктивності. Intel Core Ultra 9 185H (мобільний) перевершує AMD Ryzen 3 3100 (десктоп) за всіма бенчмарками, але Ryzen 3 споживає менше енергії та дешевший.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 9 185H значно швидший: обробка фону (45.2 зображень/с) та фото (131.5 зображень/с) проти 30.2 та 54.7 відповідно у Ryzen 3 3100. Для професійних завдань Ultra 9 — кращий вибір.

Чи варто купувати AMD Ryzen 3 3100 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний десктопний процесор для базових завдань (офіс, серфінг, легкі ігри). Він поступається Intel Core Ultra 9 185H, але має нижчу ціну та сумісність з платами AM4.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100 балів, але Intel Core Ultra 9 185H досягає вищої продуктивності на ват завдяки новітній архітектурі Meteor Lake. У реальних сценаріях Ultra 9 споживає більше енергії, але й виконує більше роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.