Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 3 8440U — два процесори для ноутбуків, що представляють різні сегменти. Перший належить до флагманських H-серій Intel, другий — до енергоефективної U-лінійки AMD. Незважаючи на різницю в класі, обидва CPU вийшли наприкінці 2023 року й мають однаково високий показник енергоефективності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні можливості в роботі, іграх та повсякденних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 3 8440U за багатопотоковою продуктивністю: майже вдвічі вищі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). В однопотокових завданнях перевага Intel також помітна, хоча й менша. AMD Ryzen 3 8440U поступається за більшістю бенчмарків, але пропонує конкурентоспроможну однопотокову швидкість і високу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції або роботи з великими файлами — обирайте Intel. Для офісних завдань і тривалої автономності AMD буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 185H набирає 18420 балів у Cinebench R23 (багатоядерний), тоді як AMD Ryzen 3 8440U — лише 9089, що майже вдвічі менше.
  • Однопотокова швидкість: в Geekbench 6 (одноядерний) Intel отримує 2446 балів, AMD — 2407; різниця невелика, але Intel трохи швидший.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий рейтинг інтегрованої графіки (40 проти 31), що дає перевагу в простих іграх та відтворенні відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний показник 100, але Intel Ultra 9 185H споживає більше енергії при високому навантаженні, тоді як AMD Ryzen 3 8440U орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки.
  • Спеціалізовані бенчмарки: Intel значно швидший у компресії файлів (1270 MB/s проти 146.3 MB/s) та рендерингу PDF (389.7 Mpixels/s проти даних, що не наведені для AMD).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 9089

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec Немає даних
Clang compilation 102.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 245.1 pages/sec Немає даних
Background blur 45.2 images/sec Немає даних
Photo processing 131.5 images/sec Немає даних
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 6980

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 37.5 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 43M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 17.7M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 8 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 146.3 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 685 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 11.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 12805

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 1
Потоковий 12 2
Частота 2.3 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 3
Потоковий 10 6
Частота 1,8 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 30x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP8
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 3 8440U?

Intel Core Ultra 9 185H має вищий рейтинг інтегрованої графіки та кращу однопотокову продуктивність, тому він забезпечить більш плавний геймплей у сучасних іграх на низьких налаштуваннях. AMD Ryzen 3 8440U підійде лише для нетребувальних проектів.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 9 185H для офісних завдань?

Для звичайної офісної роботи (браузер, текст, таблиці) AMD Ryzen 3 8440U цілком достатньо. Intel виправданий, якщо ви працюєте з відео, 3D-моделюванням або компіляцією коду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100. Однак AMD Ryzen 3 8440U споживає менше енергії під навантаженням, що робить його кращим вибором для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси?

Так, обидві моделі підтримують DDR5 та PCIe 4.0/5.0, але точний набір залежить від конкретного ноутбука. Intel Ultra 9 185H має більш потужний контролер пам'яті.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 3 8440U за багатопотоковою продуктивністю та швидкістю рендерингу, тому для відеомонтажу варто обирати саме його.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.