Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 5 1600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H і AMD Ryzen 5 1600 — це процесори різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у грудні 2023 року і належить до серії Meteor Lake, тоді як другий дебютував у 2017 році на архітектурі Zen. Незважаючи на те, що Ryzen 5 1600 колись був популярним вибором для бюджетних збірок, Core Ultra 9 185H демонструє значно вищу продуктивність у бенчмарках, особливо в одно- та багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо ключові відмінності, тести та сценарії використання обох моделей.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H випереджає AMD Ryzen 5 1600 за всіма основними показниками: однопотокова продуктивність вища більш ніж удвічі (Geekbench 6: 2446 проти 1118), а багатопотокова — майже втричі (Cinebench R23: 18420 проти 6230). Core Ultra 9 185H також має суттєво кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Якщо вам потрібен процесор для сучасних ігор, роботи з контентом або багатозадачності, Intel Core Ultra 9 185H є очевидним вибором. Ryzen 5 1600 може бути цікавим лише для вкрай бюджетних збірок або як тимчасове рішення.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 9 185H має удвічі вищий одноядерний показник у Cinebench R23 (1809 проти 900) та втричі вищий багатоядерний (18420 проти 6230).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 9 185H досягає цього на новішому техпроцесі Intel 4, що забезпечує кращу продуктивність на ват.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 9 185H має значно потужнішу вбудовану графіку (рейтинг 40 проти 19), що дозволяє комфортно працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Core Ultra 9 185H вийшов у 2023 році, тоді як Ryzen 5 1600 — у 2017. Різниця в 6 років позначається на архітектурі, підтримці пам'яті та наборі інструкцій.
  • Багатопотокові завдання: у тесті Passmark CPU (багатоядерний) Core Ultra 9 185H набирає 29412 балів проти 12279 у Ryzen 5 1600, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та архівування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 900
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 6230

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 473.5 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 40.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 121.5 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 154.2 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 99.8 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 21.9 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 48.6 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 8.57 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1118
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 4965

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 41.6 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 21.4 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 20.3M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 172.2 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 644 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2066
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 12279

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 11 квітня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 3.6 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 39,74 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 5 1600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 185H значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Ryzen 5 1600 може бути вузьким місцем у сучасних іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 1600 у 2024 році?

Тільки якщо ви маєте дуже обмежений бюджет і знайшли його за низькою ціною. Для більшості завдань Core Ultra 9 185H буде набагато продуктивнішим.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 9 185H забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи можна використовувати ці процесори для рендерингу відео?

Так, але Core Ultra 9 185H впорається з рендерингом значно швидше завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 18420 проти 6230).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 185H має значно кращу інтегровану графіку (рейтинг 40 проти 19), що дозволяє запускати легкі ігри та працювати з відео без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.