Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 5 7540U — це два потужні процесори для ноутбуків, які представляють різні підходи до продуктивності. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — у травні 2023-го. Обидва мають високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковими можливостями та інтегрованою графікою. Розберімося, який чип краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H випереджає AMD Ryzen 5 7540U за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат на 86% вищий (18420 vs 9892), а в Geekbench 6 — на 54% (13613 vs 8822). Також Ultra 9 значно швидший у компіляції коду, рендерингу PDF та фотообробці. Однак Ryzen 5 7540U демонструє майже таку ж однопотокову швидкість і трохи кращу енергоефективність (за суб'єктивними оцінками). Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важкими додатками — обирайте Intel. Для легких завдань і тривалої автономності підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 185H має значно вищі результати в Cinebench R23 (18420 проти 9892) та Geekbench 6 (13613 проти 8822), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 185H отримав вищий бал за графіку (40 проти 33), що підтверджується швидшою обробкою фото (131.5 проти 72.2 зображень/сек) та трасуванням променів (23.3 проти 13.3 Mpixels/sec).
  • Однопотокова швидкість: обидва процесори майже ідентичні — Cinebench R23 одноядерний 1809 vs 1789, Geekbench 6 2446 vs 2405. Різниця мінімальна для повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: обидва чипи отримали максимальний бал 100, але Ryzen 5 7540U, як правило, споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі Zen 4, що може подовжити автономність ноутбука.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 185H вийшов у грудні 2023 року, а AMD Ryzen 5 7540U — у травні 2023 року. Новіша модель Intel пропонує актуальнішу архітектуру Meteor Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 9892

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 8822

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 61.3 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 66M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 23.8M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 211.3 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 975 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3607
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 18685

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP7
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 5 7540U?

Intel Core Ultra 9 185H має вищий бал за інтегровану графіку (40 проти 33) і кращу продуктивність у трасуванні променів, що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти. Однак для серйозних ігор обидва потребують окремого GPU.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7540U для роботи з відео?

Так, Ryzen 5 7540U впорається з базовим монтажем відео, але Intel Core Ultra 9 185H значно швидший у багатопотокових завданнях (рендеринг, компіляція), тому для професійної роботи краще обрати Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність, але AMD Ryzen 5 7540U на архітектурі Zen 4 часто споживає менше енергії в легких сценаріях, що може забезпечити довшу автономність ноутбука.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 185H для програмування?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Clang compilation 102.8 Klines/sec проти 63.6) Intel Ultra 9 185H чудово підходить для компіляції коду, роботи з віртуальними машинами та інших ресурсомістких завдань розробника.

Який процесор краще для повсякденних завдань: серфінг, офіс, відео?

Обидва чипи мають майже однакову однопотокову продуктивність, тому для браузингу, роботи з документами та перегляду відео вони однаково хороші. AMD Ryzen 5 7540U може бути вигіднішим за ціною та енергоспоживанням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.