Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 5 Pro 4650G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 5 Pro 4650G — це два процесори різних поколінь, які часто розглядають для збірки продуктивного ПК або ноутбука. Ultra 9 185H вийшов у грудні 2023 року та належить до лінійки Meteor Lake, тоді як Ryzen 5 Pro 4650G дебютував у 2020 році на архітектурі Zen 2. Попри різницю у віці, обидва чипи пропонують інтегровану графіку та високий рівень енергоефективності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, багатопотокову та однопотокову продуктивність, а також особливості, які допоможуть зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 5 Pro 4650G майже в усіх тестах: однопотокова продуктивність вища на ~30%, багатопотокова — майже вдвічі (Cinebench R23: 18420 проти 9258). У Geekbench 6 різниця ще помітніша: 13613 проти 6584 балів. Ultra 9 також швидше обробляє файли, компілює код та рендерить PDF. Водночас Ryzen 5 Pro 4650G має нижчий рейтинг (47 проти 60) і програє в інтегрованій графіці. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія для творчих завдань або ігор — вибір очевидний на користь Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 185H має значно вищу багатопотокову продуктивність: 18420 балів у Cinebench R23 проти 9258 у Ryzen 5 Pro 4650G.
  • Однопотокова швидкодія Ultra 9 на 30% краща: 1809 проти 1262 балів у Cinebench R23.
  • У Geekbench 6 Ultra 9 набирає 13613 балів (багатоядерний), що вдвічі більше за результат Ryzen (6584).
  • Швидкість стиснення файлів у Intel складає 1270 MB/sec, тоді як AMD показує лише 548.1 MB/sec.
  • Інтегрована графіка Ultra 9 оцінюється в 40 балів, що на 60% вище за показник Ryzen (25 балів).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1262
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 9258

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 548.1 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 50.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 198.3 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 129.9 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 37.7 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 52.1 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1547
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 6584

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 50.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 33M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 24.5M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 13.9 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 230.5 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 709 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2653
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 16164

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 1024 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 7
TGP 28 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 5 Pro 4650G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 5 Pro 4650G?

Intel Core Ultra 9 185H кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1809 проти 1262 у Cinebench R23) та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 Pro 4650G у 2025 році?

Ryzen 5 Pro 4650G все ще підходить для офісних завдань та легкого мультимедіа, але для продуктивної роботи або ігор краще обрати новіший Intel Ultra 9 185H через значно вищу швидкодію.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно на одному рівні. Однак Intel Ultra 9 185H пропонує набагато більшу продуктивність на ват.

У чому перевага Intel Core Ultra 9 185H для відеомонтажу?

Ultra 9 185H значно швидше рендерить PDF (389.7 проти 198.3 Mpixels/sec) та обробляє фото (131.5 проти 52.1 images/sec), що робить його кращим вибором для відеомонтажу та графіки.

Який процесор вигідніше взяти для збірки ПК?

Якщо бюджет обмежений, Ryzen 5 Pro 4650G може бути дешевшим, але Intel Core Ultra 9 185H забезпечує вдвічі вищу багатопотокову продуктивність, тому для майбутнього краще інвестувати в Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.