Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 7 5700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 7 5700X — два процесори, що представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Перший — це гібридний чип для ноутбуків нового покоління з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий — перевірений настільний CPU для ігрових ПК. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим задачам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H випереджає AMD Ryzen 7 5700X за більшістю синтетичних тестів: він демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1809 проти 1510) та значно кращі результати в багатопотокових завданнях (18420 проти 14077). Завдяки новітній архітектурі Meteor Lake, Core Ultra 9 також ефективніше справляється з компіляцією, обробкою фото та браузерними тестами. Однак Ryzen 7 5700X — це настільний процесор, який часто має нижчу вартість і може бути кращим вибором для ігрових збірок, де не потрібна інтегрована графіка. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці — обирайте Intel, для стаціонарного ПК з обмеженим бюджетом — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 185H має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (одноядерний) 2446 проти 2166, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти.
  • У багатоядерних тестах Core Ultra 9 також лідирує: Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 проти 14077, що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Core Ultra 9 185H оснащений потужнішою інтегрованою графікою (Intel Arc), що дозволяє використовувати ноутбук без дискретної відеокарти для базових ігор та роботи з графікою.
  • AMD Ryzen 7 5700X — настільний процесор, що зазвичай споживає менше енергії в пікових навантаженнях (65 Вт TDP), тоді як Core Ultra 9 має змінний TDP (28-45 Вт) і оптимізований для мобільних пристроїв.
  • Core Ultra 9 185H значно швидше обробляє файли (1270 MB/s проти 1060 MB/s) та компілює код (102.8 Klines/sec проти 78.8 Klines/sec), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 14077

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1060 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 78.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 209.4 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 307.8 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 41.4 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 76.8 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2166
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 10313

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 93.4 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 51.8 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 122M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 33.4M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 20.2 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 323.2 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 1351 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 21.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3382
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 26658

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.3 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 51,2 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 7 5700X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 7 5700X?

Завдяки вищій однопотоковій продуктивності Intel Core Ultra 9 185H має невелику перевагу в іграх, але на практиці різниця незначна. Однак Ryzen 7 5700X часто дешевший і сумісний з материнськими платами AM4, що робить його вигіднішим для стаціонарних ігрових ПК.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 9 185H для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Так, завдяки високим багатоядерним показникам (Cinebench R23 18420) та інтегрованій графіці Intel Arc, Core Ultra 9 185H добре впорається з відеомонтажем, рендерингом та 3D-моделюванням у ноутбуках.

У чому перевага AMD Ryzen 7 5700X перед Intel Core Ultra 9 185H?

Ryzen 7 5700X — настільний процесор, який зазвичай має нижчу ціну, менше енергоспоживання (65 Вт TDP) і сумісний з бюджетними платами AM4. Це ідеальний вибір для збірки ПК з обмеженим бюджетом.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 7 5700X?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів у нашому рейтингу). Проте Core Ultra 9 185H оптимізований для мобільних пристроїв і може працювати в ширшому діапазоні TDP (28-45 Вт), тоді як Ryzen 7 5700X має фіксоване TDP 65 Вт.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 185H для роботи з програмуванням та компіляцією?

Так, Core Ultra 9 185H значно швидше компілює код (102.8 Klines/sec проти 78.8 Klines/sec) і обробляє файли, тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.