Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 7 7800X3D – два потужні процесори різних архітектур, які змагаються за увагу користувачів. Перший – мобільний гібрид від Intel з акцентом на енергоефективність, другий – десктопний гігант AMD із 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D випереджає Intel Core Ultra 9 185H у більшості тестів, особливо в багатопотокових завданнях та іграх завдяки 3D V-Cache. Він має вищі показники Geekbench 6, Passmark та обробки файлів. Однак Intel Ultra 9 185H демонструє кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 та швидшу обробку фото. Для ігор та робочих станцій краще обрати AMD, а для мобільних систем з акцентом на енергоефективність – Intel.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X3D має вищий загальний рейтинг (63 проти 60) та кращу однопотокову продуктивність (70% проти 67%).
  • У Geekbench 6 багатоядерний результат AMD на 1706 балів вищий (15319 проти 13613), що свідчить про перевагу в складних завданнях.
  • Intel Core Ultra 9 185H швидше обробляє фото (131,5 зображень/с проти 117) та має кращий результат у Cinebench R23 одноядерному (1809 проти 1785).
  • AMD лідирує в обробці файлів (1710 МБ/с проти 1270) та компіляції Clang (111,9 тис. рядків/с проти 102,8), що важливо для розробників.
  • Passmark багатоядерний у AMD на 4862 бали вищий (34274 проти 29412), що робить його потужнішим для багатопотокових навантажень.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 18193

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 15319

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.3 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 42x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 162 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D зазвичай кращий для ігор завдяки технології 3D V-Cache, що підвищує продуктивність у більшості сучасних ігор. Intel Ultra 9 185H також непоганий, але поступається в ігрових сценаріях.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 185H для роботи з відео та фото?

Так, Intel Ultra 9 185H добре справляється з обробкою фото (131,5 зображень/с) та має високі одноядерні показники, що корисно для деяких редакторів. Однак AMD 7800X3D швидше в багатопотокових завданнях, як-от компіляція.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100%), тому вони приблизно рівні в цьому аспекті. Intel Ultra 9 185H – мобільний CPU, що може бути вигіднішим у ноутбуках.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7800X3D для робочих станцій?

Так, AMD 7800X3D демонструє високу продуктивність у багатопотокових тестах (Geekbench, Passmark) та обробці даних, що робить його хорошим вибором для робочих станцій, особливо для розробників та аналітиків.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7800X3D має вищий рейтинг інтегрованої графіки (45% проти 40%), тому він забезпечує трохи кращу графічну продуктивність без дискретної відеокарти, хоча обидва не призначені для серйозних ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.