Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 7 9700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 7 9700X — це два потужні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший орієнтований на мобільні системи та ноутбуки, другий — на настільні ПК. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU демонструють високу продуктивність у своїх сегментах. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 9700X випереджає Intel Core Ultra 9 185H майже за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести, швидкість компіляції, обробка зображень. Він також має вищий загальний рейтинг (69 проти 60). Однак Intel Core Ultra 9 185H демонструє кращу енергоефективність (100 балів) і оснащений потужнішою інтегрованою графікою, що робить його привабливим для мобільних рішень. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для настільного ПК — обирайте Ryzen 7 9700X. Для ноутбука з акцентом на автономність — Intel Core Ultra 9 185H.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 7 9700X значно швидший в одноядерних (Geekbench 6: 3331 проти 2446) та багатоядерних (Geekbench 6: 17511 проти 13613) тестах.
  • Бенчмарки: Ryzen 7 9700X перевершує Intel у Cinebench R23 (багатоядерний: 19538 проти 18420) та Passmark CPU (багатоядерний: 37343 проти 29412).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, однак Intel Ultra 9 185H споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 9 185H має вищий бал за вбудовану графіку (40 проти 51 у AMD), що робить його кращим для ноутбуків без дискретної відеокарти.
  • Призначення: Intel — мобільний процесор для ноутбуків (випущений у грудні 2023), AMD — настільний CPU для ПК (випущений у червні 2024).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 2162
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 19538

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1650 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 140.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 323.7 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 501 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 351.5 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 88.2 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 127.3 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 3331
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 17511

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 120.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 79 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 193M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 22 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 438.9 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 2293 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 35.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 4650
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 37343

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 3 червня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 5 (Granite Ridge)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.3 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 7 9700X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 7 9700X?

AMD Ryzen 7 9700X забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 3331 проти 2446), що критично для ігор. Однак для ноутбуків Intel Ultra 9 185H може бути кращим вибором через енергоефективність.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 185H для робочих завдань?

Так, для мобільних робочих станцій він підходить завдяки хорошій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 18420) та енергоефективності. Але для настільних ПК Ryzen 7 9700X потужніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 9 185H споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків.

Який процесор новіший?

AMD Ryzen 7 9700X випущений у червні 2024 року, тоді як Intel Core Ultra 9 185H — у грудні 2023. AMD є новішим рішенням.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 185H для відеомонтажу?

Так, він демонструє хороші результати в обробці фото (131.5 images/sec) та PDF (389.7 Mpixels/sec), але Ryzen 7 9700X швидший у цих завданнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.