Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H (2023) та AMD Ryzen 9 3900XT (2020) — два потужні процесори, що належать до різних поколінь і платформ. Перший — це мобільний чип із високою енергоефективністю та сучасною архітектурою, другий — десктопний гігант із 12 ядрами, орієнтований на багатопотокові завдання. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1809 проти 1354) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків і завдань, де важлива швидкість на одне ядро. AMD Ryzen 9 3900XT, хоч і старіший, демонструє вищий багатоядерний результат у Passmark (32670 проти 29412) і трохи кращу швидкість у Clang compilation, що підходить для рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібна мобільність та енергоефективність — обирайте Intel, для стаціонарної багатопотокової роботи — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає AMD Ryzen 9 3900XT у тестах Cinebench R23 (1809 проти 1354) та Geekbench 6 (2446 проти 1680), що забезпечує кращу швидкість у повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: У Passmark багатоядерний результат AMD вищий (32670 проти 29412), але в Cinebench R23 вони майже однакові (18404 проти 18420), що свідчить про паритет у важких обчисленнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, проте Intel Ultra 9 185H є мобільним чипом із нижчим TDP, що робить його більш придатним для автономних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Intel має перевагу в тестах обробки зображень (Background blur: 45.2 проти 32.4 images/sec) та Photo processing (131.5 проти 74.9 images/sec), що важливо для легкого редагування фото без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції: AMD Ryzen 9 3900XT випереджає Intel у Clang compilation (111.3 проти 102.8 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 18404

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 10907

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.3 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 22 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 9 185H має вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. Однак AMD Ryzen 9 3900XT може бути кращим у багатопотокових сценаріях, якщо гра оптимізована під багато ядер.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3900XT у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу або компіляції за низькою ціною. Але для енергоефективності та сучасних технологій краще обрати Intel Ultra 9 185H.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 9 185H показує вищі результати в тестах обробки зображень, що робить його більш придатним для роботи з графікою без дискретної відеокарти.

Що важливіше: однопотокова чи багатопотокова продуктивність?

Це залежить від завдань. Для ігор, офісних програм та швидкого відгуку системи важливіша однопотокова продуктивність (Intel). Для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції — багатопотокова (AMD).

Який процесор споживає менше енергії?

Intel Core Ultra 9 185H є мобільним чипом із нижчим TDP, що робить його енергоефективнішим у порівнянні з десктопним AMD Ryzen 9 3900XT, який потребує більше охолодження та живлення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.