Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та AMD Ryzen 9 7900 — два потужних процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший — це мобільний чип з інтегрованою графікою та акцентом на енергоефективність, другий — десктопна модель для настільних ПК, орієнтована на максимальну багатопотокову продуктивність. Якщо ви обираєте між ноутбуком і стаціонарним комп'ютером, це порівняння допоможе зрозуміти, який варіант відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 випереджає Intel Core Ultra 9 185H майже в усіх тестах багатопотокової продуктивності: Cinebench R23 (багатоядерний) — 24444 проти 18420, Geekbench 6 (багатоядерний) — 17401 проти 13613. В одноядерних завданнях перевага також на боці AMD (1959 проти 1809 у Cinebench R23). Однак Intel демонструє кращу енергоефективність (100 балів в обох випадках, але для мобільного сегменту це важливіше) і вищу продуктивність у фотообробці (131.5 проти 119.8 зображень/с). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Ryzen 9 7900. Для мобільного використання з балансом продуктивності та автономності — Core Ultra 9 185H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7900 має значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 (багатоядерний) 24444 проти 18420, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • В одноядерних тестах AMD також попереду: Geekbench 6 (одноядерний) 2947 проти 2446 у Intel.
  • Intel Core Ultra 9 185H показує кращі результати у фотообробці (131.5 зображень/с проти 119.8), що може бути корисним для графічних редакторів.
  • AMD виграє в обробці текстів (299.8 стор./с проти 245.1) та стисненні файлів (1690 МБ/с проти 1270 МБ/с).
  • Інтегрована графіка AMD оцінюється вище (62 бали проти 40), що дає перевагу в легких іграх без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 24444

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 17401

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 185H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 2.3 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 22 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 142 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи AMD Ryzen 9 7900?

AMD Ryzen 9 7900 має вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6 однопотоковий: 2947 проти 2446), що важливо для більшості ігор. Крім того, його інтегрована графіка (Radeon 610M) потужніша за Intel Arc Graphics у Core Ultra 9 185H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 185H створений для мобільних пристроїв, тому в реальних умовах ноутбука він споживає менше енергії та виділяє менше тепла.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 185H для професійного рендерингу?

Так, але він поступається AMD Ryzen 9 7900: у Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 18420 балів, тоді як AMD — 24444. Для важких завдань краще обрати Ryzen.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 9 7900 швидше компілює код (149.9 Klines/с проти 102.8) та рендерить PDF (481.5 Mpixels/с проти 389.7). Intel виграє у фотообробці (131.5 зображень/с проти 119.8), тому для фото — Intel, для відео — AMD.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 має вищий рейтинг інтегрованої графіки (62 бали проти 40), що забезпечує кращу продуктивність у базових іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.