Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs Intel Core i3 10100F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H і Intel Core i3 10100F — це два абсолютно різних процесори, що належать до різних поколінь і сегментів. Перший — мобільний чип 2023 року з архітектурою Meteor Lake, орієнтований на потужні ноутбуки. Другий — бюджетний десктопний процесор 2020 року на архітектурі Comet Lake без вбудованої графіки. У цьому порівнянні ми розберемо ключові відмінності в продуктивності, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає Core i3 10100F за всіма показниками багатопотокової та однопотокової продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 (18420) майже втричі вищий, ніж у i3 (5612). Geekbench 6 також підтверджує перевагу: 13613 проти 4965. Однак Core i3 10100F залишається актуальним для бюджетних десктопних збірок завдяки низькій ціні та достатній продуктивності для базових завдань. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у рендерингу, компіляції та багатозадачності — вибір очевидний на користь Ultra 9.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 185H набирає 18420 балів у Cinebench R23, тоді як Core i3 10100F — лише 5612, що робить перший майже втричі потужнішим.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 9 демонструє 1809 балів у Cinebench R23 проти 1141 у i3, що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 9 185H досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучаснішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 185H оснащений вбудованою графікою (40 балів), тоді як Core i3 10100F не має відеоядра, що вимагає дискретної відеокарти.
  • Сфера застосування: Ultra 9 — мобільний процесор для ноутбуків, Core i3 10100F — десктопний чип для стаціонарних ПК, що впливає на сумісність та апгрейд.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1141
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 5612

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 396.6 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 30 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 124.3 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 155.8 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 152.7 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 27.5 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 56.9 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 6.74 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1549
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 4965

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 28.4 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 17.7 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 16.1M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 3 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 127.8 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 562 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2593
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 8759

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 10 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 185H i3-10100F
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт Intel Core i3 10100F
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i3 10100F?

Intel Core Ultra 9 185H має вищу однопотокову продуктивність (1809 проти 1141 у Cinebench R23), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак для десктопного i3 10100F можна обрати потужнішу дискретну відеокарту, що може нівелювати різницю.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100F у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний десктоп для офісних завдань, серфінгу та легких ігор. Але для сучасних багатозадачних сценаріїв або рендерингу краще обрати новіший процесор, як-от Ultra 9 185H.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i3 10100F?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 185H забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки сучаснішій архітектурі Meteor Lake.

Чи має Intel Core i3 10100F вбудовану графіку?

Ні, модель i3 10100F не має інтегрованого відеоядра, тому для виведення зображення обов'язково потрібна дискретна відеокарта. Ultra 9 185H, навпаки, оснащений вбудованою графікою.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 9 185H значно потужніший: його багатоядерний результат у Cinebench R23 (18420) майже втричі вищий, ніж у i3 (5612). Це дає суттєву перевагу в програмах, що використовують усі ядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.