Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs Intel Core i3 14100F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H і Intel Core i3 14100F — два представники різних лінійок Intel, що пропонують кардинально різний підхід до обчислень. Ultra 9 185H — це мобільний гібридний процесор з 16 ядрами (6 продуктивних + 8 ефективних + 2 низькоенергетичних), створений для потужних ноутбуків. Натомість Core i3 14100F — це бюджетний 4-ядерний десктопний CPU без вбудованої графіки, орієнтований на збирання ігрових ПК початкового рівня. Різниця в архітектурі, кількості ядер і сфері застосування робить їхнє порівняння особливо цікавим.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає Core i3 14100F у багатопотокових завданнях завдяки вдвічі більшій кількості ядер: Cinebench R23 багатоядерний — 18420 проти 8794. Він також має інтегровану графіку, що дозволяє працювати без дискретної відеокарти. Проте Core i3 14100F демонструє дуже близьку однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3773 проти 3707), що робить його гідним вибором для ігор у бюджетному сегменті. Якщо вам потрібна мобільність і багатозадачність — обирайте Ultra 9 185H. Для стаціонарного ігрового ПК з обмеженим бюджетом — i3 14100F.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ultra 9 185H має 16 ядер (6+8+2), тоді як i3 14100F — лише 4 ядра, що дає перевагу в багатопотокових сценаріях.
  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 9 185H набирає 18420 балів у Cinebench R23, що більш ніж удвічі вище за 8794 у i3 14100F.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 185H має вбудоване відеоядро, тоді як i3 14100F (з літерою F) потребує дискретної відеокарти для виведення зображення.
  • Тип використання: Ultra 9 185H — мобільний процесор для ноутбуків, а i3 14100F — десктопний для настільних ПК.
  • Однопотокова швидкість: обидві моделі майже рівні (Passmark одноядерний: 3773 у i3 проти 3707 у Ultra 9), тому в іграх i3 14100F не поступається.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1740
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 8794

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 882 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 50.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 238.3 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 240.2 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 44.9 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 98.5 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2429
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 8880

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 45.1 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 35.3 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 61M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 16.7M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 8.9 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 176.6 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 1078 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3773
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 15278

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 185H i3-14100F
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 58 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 110 Вт
Сокет FCBGA-2049 LGA-1700
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2350 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт Intel Core i3 14100F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Ultra 9 185H чи i3 14100F?

Для ігор краще обирати i3 14100F, оскільки він має високу однопотокову продуктивність (Passmark 3773) і призначений для десктопів. Ultra 9 185H хоч і потужніший у багатозадачності, але мобільний і потребує ноутбука.

Чи можна використовувати Intel Core i3 14100F без відеокарти?

Ні, модель з літерою F не має вбудованої графіки. Для роботи комп'ютера обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

У яких завданнях Intel Core Ultra 9 185H значно швидший за i3 14100F?

Ultra 9 185H значно швидший у багатопотокових завданнях: компіляція коду (102.8 проти 50.7 Klines/sec), рендеринг PDF (389.7 проти 238.3 Mpixels/sec) та обробка фото (131.5 проти 98.5 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100 балів. Однак Ultra 9 185H споживає більше енергії через більшу кількість ядер, але його гібридна архітектура дозволяє оптимізувати навантаження.

Що обрати для роботи з відео та монтажем: Ultra 9 185H чи i3 14100F?

Для відеомонтажу та рендерингу краще підійде Ultra 9 185H завдяки вдвічі вищій багатоядерній продуктивності (Cinebench 18420 проти 8794) та наявності інтегрованої графіки для прискорення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.