Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs Intel Core i5 11300H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та Intel Core i5 11300H — це два процесори Intel, що належать до різних поколінь. Ultra 9 185H (2023 рік) представляє нову архітектуру Meteor Lake, тоді як i5 11300H (2021 рік) базується на Tiger Lake. Порівняння демонструє суттєву різницю в багатопотоковій продуктивності, інтегрованій графіці та енергоефективності. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще підходить для ігор, роботи чи творчих завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно перевершує i5 11300H завдяки новішій архітектурі та більшій кількості ядер. У багатопотокових тестах (Cinebench R23) Ultra 9 має майже в 3,5 рази вищий результат, а в Geekbench 6 — у 2,5 рази. Інтегрована графіка Ultra 9 також потужніша (40 балів проти 22). Однак i5 11300H залишається гідним варіантом для базових завдань завдяки нижчому енергоспоживанню та доступнішій ціні. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції чи іграх, обирайте Ultra 9 185H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 185H набирає 18420 балів у Cinebench R23, тоді як i5 11300H — лише 5349 балів, що в 3,4 рази менше.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 має 1809 балів у Cinebench R23, i5 — 1394 бали, різниця становить близько 30%.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 отримує 40 балів у рейтингу графіки проти 22 балів у i5, що забезпечує кращу продуктивність у відео та легких іграх.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ultra 9 досягає вищої продуктивності на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Рік випуску: Ultra 9 185H вийшов у грудні 2023 року, а i5 11300H — у січні 2021 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1394
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 5349

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 435.4 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 38.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 115.8 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 169.6 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 178.3 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 28.7 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 52 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 7.26 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1933
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 5518

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 34.6 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 21.2 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 35M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 15M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 6.5 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 124.1 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 619 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 9.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2803
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 10908

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Tiger Lake
Номер моделі 185H i5-11300H
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Iris Xe Graphics 80EU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 2.6-3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 26-31x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 28-35 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1449
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel Iris Xe Graphics 80EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 640
TMUs 64 40
ROPs 32 20
Обчислювальні блоки 128 80
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 1,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт Intel Core i5 11300H
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i5 11300H?

Intel Core Ultra 9 185H кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. У тестах Passmark одноядерний результат Ultra 9 (3707) значно вищий, ніж у i5 (2803), що важливо для ігрових навантажень.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 11300H на Intel Core Ultra 9 185H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. Ultra 9 пропонує в 2-3 рази вищу багатопотокову продуктивність, що суттєво пришвидшить ресурсомісткі завдання.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i5 11300H?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 185H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі Meteor Lake.

Чи підходить Intel Core i5 11300H для сучасних завдань у 2024 році?

Так, для базових офісних програм, веб-серфінгу та нетребувальних ігор i5 11300H все ще актуальний. Однак для важких багатопотокових завдань він значно поступається Ultra 9 185H.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i5 11300H?

Intel Core Ultra 9 185H значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (18420 проти 5349 балів у Cinebench R23) та потужнішій графіці, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.