Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs Intel Core i7 10610U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H та Intel Core i7 10610U — це процесори різних поколінь, орієнтовані на різні сегменти. Ultra 9 185H (2023 рік) належить до лінійки Meteor Lake, тоді як i7 10610U (2020 рік) — представник серії Comet Lake. Попри однаковий бренд, між ними прірва в архітектурі, кількості ядер і, як наслідок, у продуктивності. Розглянемо ключові відмінності, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H значно випереджає Intel Core i7 10610U за всіма показниками багатопотокової та однопотокової продуктивності. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 (18420) майже в 4,5 рази вищий, ніж у i7 (4048). Geekbench 6 підтверджує цю перевагу: 13613 проти 3745. Якщо вам потрібен процесор для ресурсомістких завдань — редагування відео, 3D-моделювання, компіляції коду — Ultra 9 185H є очевидним вибором. i7 10610U підійде для офісних завдань, веб-серфінгу та легкої роботи, де енергоефективність важливіша за потужність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 9 185H у Cinebench R23 багатоядерний набирає 18420 балів, що у 4,5 раза більше за 4048 у i7 10610U.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 185H також лідирує з результатом Geekbench 6 2446 проти 1412 у i7 10610U.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 185H має вищий показник (40 балів) порівняно з i7 10610U (18 балів), що дає перевагу в базових графічних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 9 185H досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Рік випуску та архітектура: Ultra 9 185H (2023, Meteor Lake) значно новіший за i7 10610U (2020, Comet Lake), що пояснює величезний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1207
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 4048

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 241.3 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 22.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 77.7 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 142.7 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 22.7 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 33 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 6.38 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 1412
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 3745

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 24.4 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 14.6 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 24M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 11.3M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 2.2 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 84.8 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 505 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 5.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 2257
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 6691

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 13 травня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 185H i7-10610U
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 2.3 ГГц 0.8-2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 8-23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1528
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
TMUs 64 24
ROPs 32 3
Обчислювальні блоки 128 24
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 0,44 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
- LPDDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 45.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт Intel Core i7 10610U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i7 10610U?

Intel Core Ultra 9 185H значно потужніший завдяки вищій однопотоковій продуктивності та кращій інтегрованій графіці. Для сучасних ігор він забезпечить вищий FPS, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 10610U у 2024 році?

i7 10610U підійде для базових офісних завдань, перегляду веб-сторінок та відео. Однак для роботи з важкими програмами або іграми краще обрати сучасніший процесор, як-от Ultra 9 185H.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i7 10610U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів. Однак Ultra 9 185H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 9 185H та Intel Core i7 10610U за продуктивністю в монтажі відео?

Так, Ultra 9 185H набагато краще підходить для монтажу відео завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (18420 проти 4048 у Cinebench R23). Він швидше обробляє рендеринг та експорт файлів.

Який процесор краще для компіляції коду: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i7 10610U?

Intel Core Ultra 9 185H значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 102.8 Klines/sec проти 22.6 Klines/sec у i7 10610U. Для розробників це означає суттєву економію часу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.