Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 185H vs Intel Core i9 11900K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 185H і Intel Core i9 11900K — це два потужні процесори від Intel, що належать до різних поколінь і архітектур. Перший вийшов у 2023 році та орієнтований на мобільні пристрої, тоді як другий — десктопний флагман 2021 року. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 185H випереджає Core i9 11900K за багатопотоковою продуктивністю (на 21% у Cinebench R23) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних ноутбуків і робочих станцій. Однак Core i9 11900K демонструє вищі одноядерні показники в Geekbench 6, що може бути важливим для ігор. Якщо вам потрібна мобільність і енергозбереження — обирайте Ultra 9 185H. Для максимальної продуктивності в десктопі варто розглянути i9 11900K.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 185H має вищу багатопотокову продуктивність: 18420 балів у Cinebench R23 проти 15186 у Core i9 11900K.
  • Core i9 11900K демонструє кращий одноядерний результат у Geekbench 6: 2494 проти 2446 у Ultra 9 185H.
  • Ultra 9 185H значно швидший у стисненні файлів (1270 MB/sec проти 862.2 MB/sec) та компіляції Clang (102.8 Klines/sec проти 89.5 Klines/sec).
  • Core i9 11900K має вищу продуктивність у розмитті фону (54.3 images/sec проти 45.2 images/sec), що може бути корисним для фотообробки.
  • Ultra 9 185H випущений у 2023 році, тоді як Core i9 11900K — у 2021, що впливає на підтримку нових технологій і енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1809 1636
Cinebench R23 (багатоядерний) 18420 15186

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 862.2 MB/sec
Clang compilation 102.8 Klines/sec 89.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 342.7 pages/sec 228.1 pages/sec
PDF Renderer 389.7 Mpixels/sec 331.5 Mpixels/sec
Text processing 245.1 pages/sec 241.7 pages/sec
Background blur 45.2 images/sec 54.3 images/sec
Photo processing 131.5 images/sec 89.4 images/sec
Ray tracing 23.3 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2446 2494
Geekbench 6 (багатоядерний) 13613 11196

PassMark

Integer math 99.6 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 73.8 GOps/sec 53.1 GOps/sec
Find prime numbers 124M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 38.3M Strings/sec 38.1M Strings/sec
Data encryption 20 GBytes/sec 16.2 GBytes/sec
Data compression 342 MBytes/sec 333.3 MBytes/sec
Physics 1996 Frames/sec 1060 Frames/sec
Extended instructions 20.3B Matrices/sec 23.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3707 3516
Passmark CPU (багатоядерний) 29412 25230

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Rocket Lake
Номер моделі 185H i9-11900K
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 23x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-65 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2350 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 64
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 128 32
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,81 терафлопс 0,67 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 9 185H Сайт Intel Core i9 11900K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 185H чи Intel Core i9 11900K?

Core i9 11900K має трохи вищу одноядерну продуктивність у Geekbench 6, що може дати невелику перевагу в іграх, особливо в старих проєктах. Однак Ultra 9 185H забезпечує кращу багатопотокову обробку, що корисно для сучасних ігор, які використовують багато ядер.

Чи варто оновлюватися з Core i9 11900K на Core Ultra 9 185H?

Якщо ви використовуєте ноутбук і потребуєте енергоефективності та мобільності, оновлення має сенс. Для десктопних систем i9 11900K залишається сильним варіантом, особливо в одноядерних завданнях, тому оновлення не є критичним.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core Ultra 9 185H краще справляється з багатопотоковими завданнями: він випереджає i9 11900K у Cinebench R23 (18420 проти 15186) та Ray tracing (23.3 проти 20.7 Mpixels/sec), що робить його кращим вибором для рендерингу.

Чи впливає рік випуску на продуктивність процесорів?

Так, Ultra 9 185H (2023) використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу енергоефективність і підтримку сучасних технологій, таких як DDR5. Core i9 11900K (2021) все ще потужний, але поступається в багатопотокових завданнях.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності в наших даних (100 балів), але Ultra 9 185H є мобільним рішенням і зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його більш економічним.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.