Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 5 4600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 5 4600G — це процесори різних поколінь і цінових сегментів. Ultra 9 285H вийшов у грудні 2024 року та орієнтований на продуктивні ноутбуки, тоді як Ryzen 5 4600G дебютував у 2020 році як APU для настільних ПК з потужною вбудованою графікою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність у бенчмарках, енергоефективність, інтегровану графіку та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 5 4600G за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 він на 56% швидший в одноядерному тесті та більш ніж удвічі — у багатоядерному. Ultra 9 285H також демонструє кращі результати в Geekbench 6, обробці зображень і компіляції коду. Однак Ryzen 5 4600G має перевагу у вигляді потужнішої інтегрованої графіки (Radeon Graphics), що робить його привабливим для збірки бюджетного ПК без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор з окремою відеокартою — обирайте Ultra 9 285H. Для офісних завдань та легкого геймінгу «з коробки» підійде Ryzen 5 4600G.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H на 56% швидший в одноядерному Cinebench R23 (1908 проти 1221) та більш ніж удвічі — у багатоядерному (20391 проти 9348).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 4600G має помітно потужнішу вбудовану графіку Radeon (25 балів проти 0), що дозволяє грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали по 100 балів за енергоефективність, але Ultra 9 285H досягає вищої продуктивності на ват завдяки новішому техпроцесу.
  • Дата виходу та платформа: Ultra 9 285H (грудень 2024) — мобільний процесор для ноутбуків, Ryzen 5 4600G (липень 2020) — настільний APU для ПК з роз'ємом AM4.
  • Багатопотокові завдання: Ultra 9 285H значно краще справляється з компіляцією коду (112.6 Klines/sec проти 48.4) та обробкою PDF (465.5 Mpixels/sec проти 199.9).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1221
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 9348

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 535.2 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 48.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 139.6 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 199.9 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 141.2 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 54.5 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1633
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 6725

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 21 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 37x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 96КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-65 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1900 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 4600G

PassMark

Integer math Немає даних 51 GOps/sec
Floating point math Немає даних 30.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 32M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 232.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 678 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2658
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16066

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 4600G?

Для ігор з дискретною відеокартою краще Ultra 9 285H завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Ryzen 5 4600G виграє, якщо використовувати лише вбудовану графіку — вона дозволяє грати в нетребувальні ігри без окремої відеокарти.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 4600G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний настільний ПК з інтегрованою графікою для офісних завдань, перегляду відео та легких ігор. Для серйозної роботи або сучасних ігор краще обрати новіший процесор.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 4600G?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 9 285H забезпечує значно вищу продуктивність, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Чи підходить Intel Core Ultra 9 285H для відеомонтажу?

Так, Ultra 9 285H чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 20391) та швидкій обробці зображень (137.6 images/sec).

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 4600G має потужнішу вбудовану графіку Radeon (25 балів), тоді як Intel Core Ultra 9 285H отримав 0 балів за цим параметром, що вказує на слабшу інтегровану графіку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.