Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 3 7330U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 3 7330U — два процесори для ноутбуків, які належать до різних цінових та продуктивних сегментів. Ultra 9 285H, випущений у грудні 2024 року, орієнтований на високопродуктивні завдання, тоді як Ryzen 3 7330U (січень 2023) — на базові потреби. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 3 7330U за продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 9 (20391) майже в 4 рази вищий за Ryzen 3 (5089). Geekbench 6 підтверджує перевагу: 15330 проти 4826. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ultra 9 пропонує кращу однопотокову (72 проти 50) та багатопотокову (36 проти 11) продуктивність. Ryzen 3 має вищий бал за інтегровану графіку (24 проти 0), що може бути важливим для легких ігор. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для рендерингу, компіляції або роботи з великими файлами — обирайте Intel Core Ultra 9 285H. Для базових офісних завдань та бюджетних ноутбуків підійде AMD Ryzen 3 7330U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H має у 4 рази вищий результат Cinebench R23 (20391) порівняно з AMD Ryzen 3 7330U (5089), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 9 набирає 1908 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1390 у Ryzen 3, що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних програмах.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 3 7330U має оцінку 24 за інтегровану графіку, тоді як Ultra 9 отримав 0 балів, що може бути критичним для користувачів без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 9 показує 1330 MB/sec у стисненні файлів проти 471.5 MB/sec у Ryzen 3, що в 2.8 рази швидше.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 285H (грудень 2024) новіший за AMD Ryzen 3 7330U (січень 2023), що може вплинути на підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1390
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 5089

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 471.5 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 31.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 84.7 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 135.9 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 181.3 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 27 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 36.3 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 8.54 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1708
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 4826

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 6 8
Частота 3.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 23x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 6
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 384
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 6
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 3 7330U

PassMark

Integer math Немає даних 40.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 22.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 26M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 133.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 460 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3025
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10976

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 3 7330U?

Для ігор важлива інтегрована графіка: AMD Ryzen 3 7330U має кращу вбудовану графіку (24 бали проти 0), тому без дискретної відеокарти він буде кращим для легких ігор. Однак з потужною відеокартою Intel Ultra 9 забезпечить вищий FPS завдяки сильнішому CPU.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 9 285H для офісних завдань?

Для офісних завдань (текст, браузер, таблиці) продуктивність Ultra 9 надлишкова. AMD Ryzen 3 7330U впорається з такими завданнями ефективно і буде дешевшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), тому споживання енергії приблизно однакове. Однак Intel Ultra 9 забезпечує значно вищу продуктивність на ват.

Чи підходить AMD Ryzen 3 7330U для відеомонтажу?

Для відеомонтажу бажано мати потужний багатоядерний процесор. Ryzen 3 7330U (5089 балів Cinebench R23) буде повільним для 4K-відео. Intel Ultra 9 (20391 балів) значно краще впорається з рендерингом.

Який процесор краще для роботи з компіляцією коду?

Intel Core Ultra 9 285H компілює 112.6 Klines/sec, що в 3.5 рази швидше за Ryzen 3 (31.8 Klines/sec). Для розробників Ultra 9 є очевидним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.