Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 5 5600H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H і AMD Ryzen 5 5600H — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший вийшов у грудні 2024 року та належить до лінійки Intel Core Ultra, другий дебютував у січні 2021 року на базі Zen 3. Незважаючи на різницю у віці, обидва чипи здатні забезпечити гідний рівень продуктивності в робочих та ігрових завданнях. Ми порівняли їх за ключовими характеристиками, результатами бенчмарків та енергоефективністю, щоб визначити, який варіант краще відповідає сучасним вимогам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 5 5600H за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджують результати Cinebench R23 (1908 vs 1367 одноядерний, 20391 vs 9699 багатоядерний). Він також демонструє кращу швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція коду та обробка фото. Водночас обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що робить Ultra 9 285H більш привабливим вибором для потужних ноутбуків, де важлива максимальна обчислювальна здатність без шкоди для автономності.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285H має значно вищу однопотокову продуктивність: 1908 балів у Cinebench R23 проти 1367 у Ryzen 5 5600H.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 9 285H більш ніж удвічі вища: 20391 балів у Cinebench R23 проти 9699 у конкурента.
  • У Geekbench 6 Ultra 9 285H набирає 2665 балів в одноядерному та 15330 у багатоядерному тестах, тоді як Ryzen 5 5600H — 1850 та 6779 балів відповідно.
  • Швидкість компіляції коду (Clang) у Intel Ultra 9 285H становить 112.6 Klines/sec, що вдвічі більше, ніж 53.2 Klines/sec у AMD.
  • Ryzen 5 5600H має вищий рейтинг інтегрованої графіки (26 балів проти 0), що може бути корисним для ноутбуків без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1367
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 9699

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 604.2 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 53.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 109.3 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 175.5 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 194.4 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 32.8 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 47.4 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 1850
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 6779

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 33x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon RX Vega 7
Частота GPU Немає даних 300 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 448
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 5600H

PassMark

Integer math Немає даних 61.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 49M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 13.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 729 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2947
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 16988

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 5600H?

Intel Core Ultra 9 285H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 5 5600H має кращу інтегровану графіку, що може бути перевагою в бюджетних ноутбуках без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 5600H у 2025 році?

Ryzen 5 5600H все ще здатний справлятися з повсякденними завданнями, але за продуктивністю значно поступається новішим моделям. Якщо бюджет обмежений, він може бути прийнятним вибором, але для майбутнього краще розглянути сучасніші чипи.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 5600H?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що свідчить про схоже енергоспоживання. Однак Intel Ultra 9 285H забезпечує значно вищу продуктивність на ват, що робить його ефективнішим у роботі.

Для яких завдань підходить Intel Core Ultra 9 285H?

Ultra 9 285H чудово підходить для ресурсомістких завдань: відеомонтажу, 3D-моделювання, компіляції коду, наукових розрахунків та ігор. Висока багатопотокова продуктивність робить його універсальним рішенням для професіоналів.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 5 5600H за ціною?

Точна ціна обох моделей не вказана, але Intel Core Ultra 9 285H належить до преміум-сегменту, тоді як Ryzen 5 5600H — до середнього. Різниця у вартості відображає значну перевагу Intel за продуктивністю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.