Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 5 7540U — це два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Модель Intel вийшла в грудні 2024 року, тоді як AMD дебютувала в травні 2023-го. Обидва чипи демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та можливостями інтегрованої графіки. Розгляньмо їхні ключові характеристики та результати тестів.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H випереджає AMD Ryzen 5 7540U за багатопотоковою продуктивністю більш ніж удвічі (Cinebench R23 багатоядерний: 20391 проти 9892) та має вищі показники в Geekbench 6. Він також швидше обробляє файли, компілює код і рендерить PDF. Однак AMD виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) та пропонує кращу інтегровану графіку (33 бали проти 0). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, 3D або компіляції — обирайте Intel. Для легких завдань і тривалої автономності підійде Ryzen 5 7540U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H набирає 20391 бал у Cinebench R23, що вдвічі більше, ніж 9892 у Ryzen 5 7540U.
  • Однопотокова швидкість: Intel лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) з 2665 балами проти 2405 у AMD.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 7540U має оцінку 33 бали, тоді як Intel отримує 0, що робить AMD кращим для базових ігор та мультимедіа.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальні 100 балів, але Ryzen може бути більш економним у легких сценаріях.
  • Дата виходу: Intel новіший (грудень 2024), AMD вийшов у травні 2023, що пояснює різницю в архітектурі та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 9892

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 8822

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 32x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-30 Вт
Сокет FCLGA-1851 FP7
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon 740M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2500 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 256
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 14
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7540U

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 66M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 975 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3607
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18685

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 7540U?

AMD Ryzen 5 7540U має кращу інтегровану графіку (33 бали проти 0), тому для ігор без дискретної відеокарти він кращий. Однак з потужною відеокартою Intel виграє за рахунок вищої однопотокової продуктивності.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 9 285H для роботи з відео?

Так, завдяки вдвічі вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 20391) Intel значно швидше рендерить відео та обробляє фото, ніж Ryzen 5 7540U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності 100 балів. Однак AMD Ryzen 5 7540U може споживати менше в легких завданнях, що подовжує автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7540U для програмування та компіляції?

Так, але Intel Core Ultra 9 285H компілює код майже вдвічі швидше (112.6 Klines/sec проти 63.6), тому для важких проєктів Intel кращий.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва підходять, але Ryzen 5 7540U забезпечує кращу графіку та потенційно довшу роботу від батареї.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.