Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 9 285H vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 9 285H та AMD Ryzen 5 7600 — два потужні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший — мобільний чип Intel 2024 року з акцентом на багатопотоковість та енергоефективність, другий — десктопний CPU AMD 2023 року, відомий своєю однопотоковою продуктивністю та ігровими можливостями. Порівняння допоможе визначити, який з них краще підходить для ваших завдань: роботи, творчості чи ігор.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285H виграє в багатопотокових сценаріях завдяки вищому рахунку Cinebench R23 (20391 проти 14344) та швидшій обробці файлів і PDF. Він також демонструє кращу енергоефективність (100 балів). Натомість AMD Ryzen 5 7600 має вищий одноядерний показник Geekbench 6 (2892 проти 2665) та інтегровану графіку (39 балів), що робить його привабливішим для ігор без дискретної відеокарти. Загальний рахунок AMD вищий (60 проти 52), але вибір залежить від ваших пріоритетів: багатозадачність чи ігрова продуктивність.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 9 285H значно випереджає AMD Ryzen 5 7600 у Cinebench R23 (20391 проти 14344) та Geekbench 6 (15330 проти 11734), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600 має вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2892 проти 2665), що забезпечує кращу швидкість у більшості ігор та повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 5 7600 отримує 39 балів за інтегровану графіку, тоді як Intel Core Ultra 9 285H — 0 балів, що робить AMD кращим варіантом для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний показник 100 балів, але Intel Core Ultra 9 285H досягає вищої багатопотокової продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що свідчить про кращу оптимізацію.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 9 285H новіший (грудень 2024), тоді як AMD Ryzen 5 7600 вийшов у січні 2023, що може вплинути на сумісність з материнськими платами та підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1908 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 20391 14344

GeekBench v6

File compression 1330 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 112.6 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 386.2 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 465.5 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 137.6 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 21.7 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2665 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 15330 11734

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 1 грудня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 285H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 3.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5.4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 38x
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Кеш 1-го рівня Немає даних 64 КБ (на ядро)

Пакет

Техпроцес 5 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 102,4 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28
Офіційний сайт Немає даних Сайт AMD Ryzen 5 7600

PassMark

Integer math Немає даних 81.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 200M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 306.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1793 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3910
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 27095

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 9 285H чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2892 проти 2665) та наявності інтегрованої графіки, що дозволяє запускати нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.

Який процесор продуктивніший у багатозадачності?

Intel Core Ultra 9 285H значно продуктивніший у багатозадачності: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) становить 20391 проти 14344 у AMD, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та важких робочих навантажень.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 9 285H для роботи з відео?

Так, Intel Core Ultra 9 285H чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності та швидкості обробки PDF (465.5 Mpixels/sec) і фото (137.6 images/sec).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 9 285H демонструє вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним у багатопотокових завданнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7600 має кращу інтегровану графіку (39 балів проти 0 у Intel), що дозволяє використовувати його в системах без дискретної відеокарти для базових ігор та мультимедіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.